بازیکنان والیبال ایران شانس رسیدن به تیم رویایی جام جهانی را دارند؟

تهران- ایرنا- چهار بازیکن والیبال ایران در میان ۱۰ نفر برتر بخش‌های مختلف جام جهانی قرار دارند ولی راه آنها برای رسیدن به تیم رویایی مسابقات،‌ طولانی است.

جام جهانی والیبال پس از برگزاری پنج روز از مسابقات، تا حدودی به نیمه راه رسیده است و حالا هر تیم باید در ۶ بازی دیگر به میدان برود. در جدول رده‌بندی مسابقات برزیل با پنج برد و کسب ۱۵ امتیاز کامل، صدرنشین است و آمریکا و لهستان هم با ۴ برد و به ترتیب ۱۳ و ۱۲ امتیاز، دوم و سوم هستند. ایران هم با ۲ برد، ۳ باخت و ۶ امتیاز هشتم است.

فدراسیون بین‌المللی والیبال،‌ در پایان مسابقات و بر اساس آمار انفرادی بازیکنان در بخش‌های مختلف، یک تیم رویایی شامل یک پاسور، یک قطر پاسور، ۲ دریافت‌کننده، ۲ مدافع میانی و یک لیبرو و یک نفر به عنوان ارزشمندترین بازیکن معرفی می‌کند. در دیگر تورنمنت‌ها تیم رویایی از بازیکنان تیم‌های برتر مسابقات انتخاب می‌شود. اما در جام جهانی با توجه به اینکه مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، بازیکنان همه تیم‌ها این شانس را دارند که با عملکرد خوب خود، در میان بهترین‌های تونمنت قرار بگیرند.

درحال حاضر رده‌بندی بازیکنان در ۶ مهارت مختلف مشخص است و علی‌اصغر مجرد، میلاد عبادی‌پور،‌جواد کریمی و پوریا یلی، چهار بازیکن ایران هستند که در میان ۱۰ نفر برتر این رده‌بندی قرار دارند.

مجرد با کسب ۰.۶۵ امتیاز در هر ست (در مجموع ۱۳ امتیاز)، پنجمین مدافع روی تور برتر مسابقات است. در این بخش ایوان یاکولف از روسیه با ۱ و مکسول هولت از آمریکا با ۰.۷۴ امتیاز در هر ست،‌ نفرات اول و دوم هستند.

در بخش بهترین دریافت‌کننده‌های مسابقات، عبادی‌پور با ۵۷.۸۳ درصد موفقیت، ششمین بازیکن برتر است. لوک پری لیبروی استرالیا با آمار درخشان ۷۵ درصد موفقیت و ساموئل واکر دیگر دریافت‌کننده استرالیا با ۶۷.۴۲ درصد موفقیت، نفرات برتر این بخش هستند. پری با ۲.۲ توپ‌گیری در هر ست، بهترین بازیکن این بخش است و تالس هوس لیبروی برزیل هم با ۲.۱۲ توپ‌گیری در هر ست،‌ نفر دوم بهترین بازیکنان است. عبادی‌پور و محمدرضا حضرت‌پور هرکدام با ۱ توپ‌گیری در هر ست، نفرات ۲۶ و ۲۷ این رده‌بندی هستند.

در بخش بهترین مهاجمین مسابقات، پوریا یلی با ۵۲.۴۲ درصد موفقیت، نفر هفتم است. عبادی‌پور هم در این بخش با ۵۰ درصد موفقیت در رده یازدهم قرار دارد. آگوستین لوزر از آرژانتین با ۶۵.۳۵ و یوکی ایشیکاوا از ژاپن با ۶۰.۶۴ درصد موفقیت،‌ بهترین مهاجمین مسابقات هستند.

یلی که فقط در ۲ بازی از ۵ بازی ایران، بازیکن اصلی تیم ملی بود، با ۶۷ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن در میان شاگردان ایگور کولاکوویچ و یازدهمین بازیکن در میان کل شرکت‌کنندگان در تورنمنت است. آلان سوزا از برزیل و لوزر از آرژانتین به ترتیب با ۸۱ و ۷۸ امتیاز، رتبه‌های اول و دوم این بخش را در اختیار دارند.

در رده‌بندی بهترین پاسورهای مسابقات هم جواد کریمی با ۵.۴ پاس منجر به امتیاز در هر ست،‌ هفتمین بازیکن است. سعید معروف کاپیتان تیم ملی ایران با ۲.۹ پاس، در رده یازدهم قرار دارد. مارتین سانچز با ۱۱.۳۶ پاس رتبه اول،‌ صدرنشین این بخش است.

سوزا با ۰.۶۵ امتیاز در هر ست و آرون راسل از آمریکا با ۰.۵۸ امتیاز در هر ست،‌ نفرات اول و دوم بهترین زنندگان سرویس مسابقات هستند. مجرد بهترین آمار را در میان بازیکنان ایران در اختیار دارد و با ۰.۲۵ امتیاز در هر ست،‌ در رتبه ۱۸ مسابقات است.

پوریا یلی بهترین مهاجم و امتیازآورترین بازیکن ایران در جام جهانی

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha