محصولات برگزیده دانش‌بنیان در سومین نمایشگاه لیزر عرضه می‌شود

تهران - ایرنا - معاون مدیر اجرایی سومین نمایشگاه بین‌المللی لیزر و فوتونیک گفت: همه فعالان این حوزه به خصوص شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها، محصولات برگزیده خود را در سومین نمایشگاه بین‌المللی لیزر و فوتونیک ایران، عرضه می‌کنند.

سومین نمایشگاه بین‌المللی لیزر و فوتونیک ایران از ۱۸ تا ۲۱ آبان ماه با حضور فعالان این حوزه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

میترا رفاهی زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا به استقبال خوب شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها از این رویداد اشاره کرد و گفت: تابحال ۴۰ شرکت برای حضور در این نمایشگاه ثبت نام کردند که برخی از آن‌ها شرکت‌های دانش بنیان، استارتاپ‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاهی هستند.

وی مهلت ثبت نام این نمایشگاه را تا پایان مهر ماه اعلام کرد و گفت: پیش بینی می‌شود تعداد شرکت کننده در این نمایشگاه افزایش خوبی داشته باشد و محصولات خود را برای بازدیدکنندگان به نمایش خواهند گذاشت.

رفاهی زاده افزود: این مجموعه‌ها می‌توانند ظرفیت‌های خود را در بخش‌های لیزر و فوتونیک، اپتیک، فناوری ساخت اپتیک، اندازه‌گیری و سنجش، سیستم‌های لیزری در مهندسی تولید، سیستم‌های اندازه‌گیری اپتیکی، تصویربرداری، ارتباطات و داده‌های اپتیکی، بیوفوتونیک، پزشکی و مهندسی پزشکی و نیز امنیت انرژی برای متخصصان و عموم علاقه‌مندان به نمایش بگذارند.

وی رونق کسب و کار، آشنایی با ایده‌های استارتاپی حوزه لیزر و فوتونیک و ارائه آخرین دستاوردها را از مهمترین اهداف برگزاری این رویداد اعلام کرد و گفت: نشست‌های علمی و کارگاه‌های آموزشی تخصصی از مهمترین برنامه‌های جانبی سومین نمایشگاه بین‌المللی لیزر و فوتونیک ایران است.

رفاهی زاده بیان داشت: شرکت‌های دانش بنیان از حمایت مالی ۷۰ درصدی صندوق نوآوری و شکوفایی و استارتاپ‌های حوزه فناوری لیزر از حمایت ۱۰۰ درصدی ستاد توسعه فناوری لیزر، فوتونیک، مواد پیشرفته و ساخت و مرکز نوآوری لیزر ایران در پاویون ایده‌های نو بهره‌مند می‌شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه حضور دارند، گفت: با توجه به شرایط موجود تاکنون، آنان جواب مثبت نداده‌اند و به نظر می‌رسد نمایندگی برخی شرکت‌های بین‌المللی در این رویداد حضور پیدا کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =