۱۰۴ میلیارد ریال کلزای کشاورزان خراسان شمالی خریداری شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی از خرید سه هزار و ۶۸ تن دانه روغنی کلزا به ارزش ۱۰۴ میلیارد ریال از کشاورزان این استان به صورت تضمینی خبر داد.

سیدجلال موسوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هم اکنون فصل خرید دانه روغنی کلزا از کشاورزان این استان به پایان رسیده است، اظهار داشت:  قیمت خرید تضمینی دانه های روغنی امسال در مقایسه با پارسال ۲۰ درصد افزایش یافته است.

وی گفت: امسال، قیمت خرید تضمینی کلزا در هر کیلوگرم با پایه ناخالص ۲ درصد و رطوبت ۱۰ درصد، ۳۴ هزار و ۳۹۸ ریال بود.

رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی نیز گفت: توسعه کشت دانه روغنی کلزا یکی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی است، اما به علت نبود کارخانه روغن کشی در این استان، محصول کشاورزان برای فرآوری به نیشابور و استان گلستان حمل می شود.

عبدالله یوسفی اظهار داشت: ۹ هزار هکتار کلزا به صورت آبی و ۶ هزار هکتار به شیوه دیم سال زراعی گذشته در این استان کشت شده بود.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال زراعی آبی جاری تاکنون هم سه هزار هکتار از کشتزارهای استان زیر کشت کلزای پاییزه رفته است، گفت: پیش بینی می شود تا ۱۰ آبان ماه، این سطح به ۶ هزار هکتار برسد و علاوه بر آن بخشی از کشتزارها نیز در بهمن و اسفندماه کشت خواهد شد.

خراسان شمالی با جمعیت بیش از ۸۶۳ هزار نفر ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح ۳۰۰ هزار هکتار کشتزار است و بیش از ۸۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی در این حوزه فعالیت می‌کنند، این استان بیشترین شاغل در بخش کشاورزی را دارد.

۳۰۰۷/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها