دیده‌بان حقوق بشر: نقض حقوق فلسطینیان در قدس همچنان ادامه دارد

تهران- ایرنا- سازمان دیده بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه در گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در ماه گذشته میلادی (سپتامبر) ۳۷۶ مورد حقوق فلسطینیان در قدس اشغالی را نقض کرده است.

به گزارش یکشنبه شب خبرگزاری آناتولی ترکیه، در گزارش دیده بان حقوق بشر اروپا– مدیترانه به موارد نقض حقوق فلسطینیان در قدس اشغالی اشاره شده است.

در این گزارش آمده است که صهیونیست ها در ماه سپتامبر به تخریب و مصادره اموال و اراضی فلسطینیان در قدس اشغالی ادامه دادند.

بنا بر گزارش این نهاد حقوق بشری، نظامیان صهیونیست ۱۲ مرتبه به سوی فلسطینیان آتش گشودند که منجر به کشته شدن یک زن پنجاه ساله و زخمی شدن ۲۹ نفر از جمله دو امدادگر و یک کودک شده است.

این گزارش می افزاید: نیروهای  اشغالگر همچنین ۷۷ عملیات علیه شهرک ها و محله های شهر قدس انجام دادند که در این عملیات  ۱۱۰ فلسطینی دستگیر شدند.

دیده بان حقوق بشر اروپا– مدیترانه اعلام کرده که نظامیان صهیونیست همچنان مانع از ورود مسلمانان به مساجد شهر قدس شده و به یورش شهرک نشینان به مسجد الاقصی کمک می کنند.

این نهاد حقوق بشری مستقل که مقر آن در ژنو سوئیس واقع شده، همچنین خواستار پایان تبعیض های نژادی میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها، توقف سیاست تخریب منازل و اموال فلسطینی ها و احترام به حق آن ها در آزادی عبادت و شعائر مذهبی  شده است.

دیده بان حقوق بشر اروپا– مدیترانه همچنین از سازمان ملل متحد خواسته است تا رژیم صهیونیستی را به خاطر نقض حقوق فلسطینیان ساکن قدس مجازات کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha