یک مسوول در جریان حکمت ملی عراق: موضع حکیم هنوز انتخابات زودهنگام نیست

بغداد - ایرنا - در پی اظهارات عضو جریان حکمت ملی، یک مسوول در دفتر رسانه ای این جریان گفت که موضع جریان تحت رهبری «سید عمار حکیم» هنوز ضرورت برگزاری انتخابات زودهنگام نیست.

این مسوول یکشنبه شب در تماس با خبرنگار ایرنا در بغداد تاکید کرد که موضع جریان حکمت و شخص سید عمار حکیم، هنوز برگزاری انتخابات زودهنگام نیست. 

«حسن فدعم» نماینده پارلمان از فراکسیون جریان حکمت ملی در بیانیه ای اعلام کرده بود که دولت عراق در مقابل تظاهرات های اخیر دو گزینه بیشتر ندارد یا اینکه به مطالبات تظاهرکنندگان پاسخ مثبت دهد و یا اینکه برود و با انتخابات زودهنگام، فرصت انتخاب مجدد را به مردم بدهد.

روزنامه لبنانی «الاخبار» پیش تر مدعی شده است که فراخوان های انتخابات زودهنگام  توسط العبادی رهبر ائتلاف انتخاباتی النصر و صدر رهبر معنوی جریان سائرون و جریان حکمت  به رهبری عمار حکیم اقدامی  برای سوار شدن بر موج نارضایتی های اخیر مردمی در بغداد و چند استان دیگر عراق است.
هر چند در میان این سه جریان، تنها جریان النصر به رهبری  حیدرالعبادی موفقیت مورد انتظار خود در انتخابات پیشین پارلمان عراق را کسب نکرد اما هر سه جریان با وجود اتحاد و تلاش مضاعف از تشکیل فراکسیون اکثریت (کتله اکبر) در پارلمان که قادر باشد به تنهایی دولت تشکیل دهد بازماندند و سرانجام با نخست وزیری عادل عبدالمهدی موافقت و یا از مخالفت علنی با آن خودداری کردند.

جریان حکمت ملی از چند ماه پیش با اعلام نارضایتی از عملکرد چند ماهه دولت، بطور رسمی وارد جبهه اپوزیسیون دولت (و نه حکومت) عراق شده است./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha