۱۵ مهر ۱۳۹۸،‏ ۷:۴۶
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 83505928
۰ نفر

برچسب‌ها

بیستمین اهدای عضو در زنجان به ثبت رسید

زنجان - ایرنا - با اهدای چهار ارگان کلیه‌ها، کبد و قلب یک بیمار مرگ مغزی که در مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی آیت‌الله موسوی زنجان بستری بود بیستمین اهدای عضو طی سالجاری به بیماران نیازمند در این استان ثبت شد.

 مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بیمار مرگ مغزی به نام "سلیمان امینی "  ۴۳ ساله اهل روستای چراغ مزرعه خدابنده به دلیل سقوط از ارتفاع در مرکز آموزشی تخصصی و فوق تخصصی آیت‌الله موسوی زنجان بستری شده بود.
شهریار اماموردی اظهار داشت: پس از اطلاع از مرگ مغزی این بیمار، کارهای لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام شد.
وی افزود: پس از کسب رضایت از خانواده، بیمار مرگ مغزی برای اهدای کلیه‌ها، کبد، و قلب به بیمارستان سینای تهران منتقل و این عمل خداپسندانه انجام شد.

اماموردی  اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۳۷ مورد بیمار مرگ مغزی در استان زنجان شناسایی شد که از این تعداد ۲۰ مورد به اهدای عضو و چهار مورد عدم رضایت در اهدای عضو وجود داشت و ۱۳ مورد از موارد شناسایی شده نیز قابلیت اهدای عضو نداشتند.
 مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ادامه داد: هر مورد مرگ مغزی می‌تواند یک تا هشت بیمار نیازمند پیوند عضو را از مرگ نجات دهد و به همین دلیل این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی یادآوری کرد: سال گذشته، ۱۸ بیمار مرگ مغزی در استان زنجان شناسایی شد که از این تعداد ۲ مورد عدم رضایت در اهدای عضو وجود داشت و چهار مورد از موارد شناسایی شده نیز قابلیت اهدای عضو نداشتند.

اماموردی افزود: نوزدهمین مورد اهدای عضو استان نیز سوم مهر امسال انجام شد که پس از اطلاع از مورد مرگ مغزی به نام " ذکرالله احمدخانی" ۵۴ ساله اهل هیدج که به دلیل سکته قلبی دچار مرگ مغزی شده بود، کلیه‌ها، کبد و نسوج وی پس از انتقال به بیمارستان سینای تهران اهدا شد.

به گزارش ایرنا، روش‌های دریافت کارت اهدای عضو، ارسال کد ملی به شماره ۳۴۳۲ - شماره‌گیری #۳ *۳۴۳۲* و یا مراجعه به سایت اهدای عضو به آدرس https://ehda.center جهت اخذ کارت اهدای عضو است.

شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان از سال ۸۷ آغاز به کار کرده است.

۹۶۴۶/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =