اختصاص ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به زائران اربعین در قزوین

 قزوین - ایرنا - زائران اربعین حسینی از قزوین با ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به مرزهای غربی کشور با عراق اعزام می شوند.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین شامگاه یکشنبه در دهمین همایش سازمان‌ها، دستگاه‌های ترافیکی و راهوران محله و تجلیل از تلاشگران حوزه ترافیک استان گفت : جاده‌های قزوین برای عبور زائران داخلی و خارجی اربعین حسینی توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آماده شده است.

 جواد لطفی اضافه کرد: برای برگزاری هرچه باشکوه مراسم پیاده روی اربعین به عنوان یکی از رویدادهای بزرگ کشور طی ماه‌های گذشته هماهنگی و آمادگی‌های لازم بین دستگاه‌های  استان در کمیته های مختلف از جمله حمل و نقل و سوخت فراهم شده است.
وی اظهار داشت: قزوین در ۲ حوزه هماهنگی و حمل و نقل مسافر جلسات خوبی را به همراه مصوبات داشته و در حوزه آماده سازی جاده ها از جمله ایمن سازی جهت تردد زائران به انجام رسیده است.
 به گفته وی، ۳۰۰ نیروی راهدار در ۲۶ راهدارخانه استان قزوین تا پایان مراسم اربعین حسینی به صورت آماده باش ۱۰۰ درصدی خواهند بود.
حق لطفی با بیان اینکه طی ماه های گذشته به دنبال ایجاد کارگروهی برای کاهش تصادفات جاده‌ای هستیم، اظهار داشت:  امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب بتوانیم ضمن حذف نقاط حادثه خیز، شاهد کاهش هرچه بیشتر میزان سوانح و حوادث جاده‌ای در استان باشیم.
۸۰۵۴*۳۰۱۳