گروه جهادی راهیان شهادت در روستای دلگان مدرسه ساخت

تهران- ایرنا- مدرسه شش کلاسه حضرت رقیه (س) توسط گروه جهادی راهیان شهادت در محروم‌ترین روستا از شهرستان دلگان استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

 این گروه جهادی در دورترین نقطه کشور و با کمترین امکانات و هزینه بسیار کم و پتانسیل کاملا جهادی این مدرسه را در روستای هیت کلیر شهرستان دلگان که حتی آب ندارد به بهره‌برداری و افتتاح رساند.

 مدرسه شش کلاسه حضرت رقیه (س) با زیر بنای ۲۰۰ متر مربع با حمایت مالی بنیاد برکت و قرارگاه محرومت زدایی سپاه و با همت گروه جهادی راهیان شهادت با بهترین کیفیت در مهر ماه ۱۳۹۸ افتتاح شد. اکنون بیش از ۱۲۰ دانش آموز از از فضای استاندارد آموزشی برخوردار شده‌اند.

 تیم دندانپزشکی گروه جهادی راهیان شهادت اقدامات دندانپزشکی خود نیز در دهستان جلگه چاه هاشم، روستاهای احمدآباد، چاه شورک و  هیت کلیر انجام داد.  ویزیت، درمان و آموزش بیش از ۳۰۰ نفر با حمایت قرارگاه جهادی و خدمت رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در قالب طرح درمان و سلامت به صورت رایگاه نیز در این مناطق انجام شده است.

 این گروه جهادی از تابستان ۹۶ کار خود را در مراکز یاد شده آغاز کرد و اقداماتی از قبیل ساخت خانه و سرویس بهداشتی، حمام و راه اندازی کتابخانه و آبرسانی را انجام داده است. ایجاد طرح سلامت خانواده روستاییان و دندانپزشکی و آموزش‌های فرهنگی، هنری و آموزشی و اشتغال‌زایی از جمله فعالیت‌های این گروه جهادی در شهرستان دلگان بوده است.

همچنین آبرسانی روستای میان بازار از دهستان جلگه توابع شهرستان دلگان با احداث منبع ۲۰ هزار لیتری در مراحل پایانی است و با تکمیل این پروژه ۳۵ خانوار از روستاییان دارای آب شرب خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =