مدرسه پنج کلاسه خیری در زاهدان افتتاح شد

زاهدان- ایرنا- سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: مدرسه پنج کلاسه خیری با اعتباری افزون بر چهار میلیارد ریال امروز/یکشنبه/ در روستای «منزل‌آب»زاهدان افتتاح شد.

رضا سرحدی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مدرسه در گستره ۲ هزار متر مربع ساخته و تحویل آموزش و پرورش زاهدان شد.
وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این مدرسه ۸۰ دانش‌آموز پسر و دختر مقطع ابتدایی روستای «منزل‌آب» زاهدان از فضای آموزشی استاندارد بهره‌مند شدند.
سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان با اشاره به رویکرد مشارکت خیران مدرسه ساز و این نهاد برای ساخت مدارس افزود: هر خیری که برای ساخت مدرسه قدم بر دارد سازمان نوسازی و تجهیز مدارس با وی مشارکت می‌کند.
وی بیان کرد:سیستان و بلوچستان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.
سرحدی نیا اظهار داشت: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان، ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.
به گزارش ایرنا، افزون‌بر ۷۲۰ هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی۹۸-۹۹ در ۶ هزار و ۶۰۰ مدرسه با ۴۰ هزار فرهنگی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =