دانشجومعلمان نسبت به نظام تعلیم و تربیت نقاد باشند

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه فرهنگیان خطاب به دانشجو معلمان پسر گفت: باید نسبت به نظام تعلیم و تربیت و کتاب های درسی نقاد باشید تا از فکر جوان شما بهره گیری شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، حسین خنیفر روز یکشنبه در مراسم استقبال از دانشجو معلمان پسر در پردیس شهید چمران تهران افزود: انتظار داریم دانشجو معلمان برای بهره مندی از پتانسیل و ظرفیت های آنها در تشکل ها و نشریات پردیس ها و مراکز  فعال باشند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: انسان و زندگی او محصول دو چیز است، استفاده از فرصت ها و انتخاب های او، یکی فرصت جوانی یعنی اوج شدن ها، فرصت ورزش و هنر آموزی در این سن و دیگری انتخاب هایی در زمینه شغل، رشته تحصیلی، انتخاب دوست و همراه  است.

وی با اشاره به اهمیت انتخاب دوست با بیان اینکه نوع سخن، قضاوت و حرکت شما نشانگر شخصیت شماست، گفت: بسیاری از انسان های معمولی در ارتباط با آدم های بزرگ، ارتقاء یافتند.

خنیفر با اشاره به وجود ۱۳۸ نشریه و هزار و ۲۰۰ تشکل در دانشگاه فرهنگیان به دانشجومعلمان توصیه کرد: در این تشکل ها فعال باشند. در دانشگاه فرهنگیان منفعل نباشند تا دانشگاه از پتانسیل، ظرفیت و توانمندی آنها در پردیس ها و مراکز برخوردار شود.

وی با بیان اینکه دانشجویان ایده ها و پیشنهادات خود را بیان کنند، تصریح کرد: نسبت به نظام تعلیم و تربیت و کتاب های درسی نقاد باشید تا بتوان از فکر جوان شما بهره برد. یک معلم شایسته می تواند نظام آموزشی را عوض کند و بهبود بخشد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان در ادامه، فرصت شناسی، فرصت شکاری، چابکی، داشتن خلاقیت و نوآوری، شنود موثر، استفاده از تجارب اساتید دانشگاه، داشتن انگیزه لازم، نداشتن خست علمی و آموزش و بیان تجربیات به دیگران را از ویژگی های معلم شایسته برشمرد.

وی اصلاح سبک زندگی را از دیگر موارد مورد توجه دانست و اظهار کرد: تعامل صحیح با دنیای مجازی و مدیریت آن، مطالعه به وقت و درست، تغذیه صحیح و تهذیب نفس از دیگر مواردی است که باید مورد توجه باشد.

خنیفر با تاکید بر اهمیت مباحث معنوی و مناسکی در دوران دانشجویی همچنین تواضع در برابر اساتید به عنوان معدن تجربه و یاد گرفتن دروس همراه با کسب مهارت لازم را از دیگر مباحثی دانست که باید دانشجومعلمان به آنها بپردازند.

وی اعتماد به معلم را بالاترین میزان اعتماد در میان اصناف و شغل ها دانست و افزود: هنوز در درون ذهن جامعه معلم مورد اعتمادترین فرد هم زیست ما است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =