روزانه حدود ۳۰۰ دستگاه کامیون نهاده‌های دامی بندر چابهار را بارگیری می‌کنند

 زاهدان- ایرنا- رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: نهاده‌های دامی وارداتی روزانه از بندر شهید بهشتی چابهار به سایر نقاط کشور توسط حدود ۳۰۰ دستگاه کامیون متعلق به این استان انجام می‌شود.

 محمد یاسین احمدیان روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به تکمیل فاز نخست توسعه زیرساخت‌ها و افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر شهید بهشتی چابهار به بیش از هشت میلیون تن در سال، مقرر شده بخش زیادی از کالاهای اساسی وارده به کشور توسط کشتی در این بندر تخلیه شود.
 وی ادامه داد: ۲ محموله ۶۸ و ۶۶ هزار تنی جو از اواخر شهریور تاکنون به مقصد این بندر مهم و استراتژیک حمل شده که محموله ۶۸ هزار تنی به طور کامل تخلیه و محموله دوم در حال تخلیه است.
رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان افزود: همچنین محموله ۶۲ هزار تنی ذرت وارد بندر چابهار شده و بزودی عملیات تخلیه آن آغاز خواهد شد.

وی افزود: در مجموع قرار است تا اوایل آبان امسال ۵۰۰ هزار تن نهاده دامی و سایر کالاهای اساسی شامل برنج، شکر و غیره بعد از ورود به بندر چابهار به سایر نقاط کشور حمل شود.
احمدیان اظهار داشت: بندر چابهار در تخلیه به موقع کالاهای اساسی مورد نیاز کشور آمادگی کامل دارد و با روند افزایشی تخلیه و بارگیری این نوع کالاها و حمل زمینی آن، ظرفیت تامین ناوگان باری در مسیر برگشت برای حمل کالاهای صادراتی از طریق بندر چابهار فراهم شده که این امر تاثیر قابل توجهی بر کاهش هزینه واردات و صادرات خواهد داشت.
وی تصریح کرد: بندر چابهار امن‌ترین و کم هزینه‌ترین مسیر برای صادرات و واردات و همچنین ترانزیت کالاهای متعلق به سایر کشورها بویژه‌کشورهای همسایه است.
رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بندر چابهار قابلیت تبدیل شدن به یک مرکز بزرگ اقتصادی و تجاری به عنوان تنها مرز آبی دارای دسترسی به آبهای آزاد را دارد گفت: حمل بار از سایر کشورها و نقاط جهان به مقصد چابهار علاوه بر کاهش زمان فرآیند تخلیه و بارگیری کالاها، سبب رونق صنعت حمل و نقل و به تبع آن ایجاد اشتغال در منطقه خواهد شد.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =