۵۳ پروژه عشایری در سیستان و بلوچستان آماده افتتاح و کلنگ‌زنی است

زاهدان- ایرنا- مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان گفت: ۵۳ پروژه در مناطق مختلف عشایری این استان به مناسبت روز ملی روستا و عشایر آماده افتتاح و کلنگ‌زنی است.

حمید طوقی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پارسال ۱۳۱ پروژه با اعتباری افزون‌بر ۹ میلیارد و ۳۵۹ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و ملی در مناطق عشایری سیستان و بلوچستان اجرا شده است.

وی ادامه داد: همچنین سال گذشته ۲۹۷ پروژه با اعتباری افزون‌بر ۶۲ میلیارد و ۹۳۶ میلیون تومان توسط دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان در مناطق عشایری اجرا شده است. 

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان بیان کرد: ۹۸۰ نفر از عشایر این استان پارسال ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان با هدف بهبود وضعیت معیشتی و بهبود نظام دامداری تسهیلات ارزان قیمت دریافت کردند.

وی تصریح کرد: همچنین سال گذشته ۱۴ هزار و ۷۰۰ تن جو، سبوس و کنسانتره، ۸۶۰ تن کالای اساسی و بیش از ۱۵ هزار تن آرد میان عشایر سیستان وبلوچستان توزیع شده و ۱۱ هزار دام عشایر توسط اتحادیه و شرکت‌های تعاونی عشایری این استان خریداری شده است.

طوقی بیان کرد:هم‌اینک یک اتحادیه، ۹ شرکت تعاونی عشایری در شهرستان‌ها و ۱۹۶ فروشندگی در مناطق عشایری سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کنند.   

۹۹۱۴**۳۲۱۳

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha