درخشان: عواقب نتایج تیم امید متوجه فدراسیون فوتبال است

تهران- ایرنا- پیشکسوت پرسپولیس و تیم ملی ایران گفت: تصمیمات عجولانه و نادرست فدراسیون فوتبال کار را به جایی رسانده که جز انتخاب حمید استیلی چاره دیگری نداشتیم.

حمید استیلی به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال امید انتخاب شد و به جای فرهاد مجیدی، سکاندار تیم المپیک ایران  در دور نهایی رقابت‌های انتخابی خواهد بود.

در همین رابطه حمید درخشان در گفت‌وگو با ایرنا، راجع به وضعیت تیم امید اظهار داشت: هر دوره با مشکلاتی از این دست روبه‌رو هستیم و هیچ‌وقت تدبیر درستی اندیشیده نمی‌شود. مدام یک نفر می‌رود و یک نفر دیگر جایگزین می‌شود. تصمیمات فدراسیون در این مدت بسیار عجولانه و نادرست بوده است. الان هم به جایی رسیده‌ایم که باید بگوییم چاره‌ای جز این انتخاب نداشتیم.

وی افزود: تنها کسی که در برهه کنونی می‌تواند هدایت تیم امید را به عهده داشته باشد، حمید استیلی است. شخص دیگری حاضر به پذیرش مسئولیت تیم امید در این مقطع زمانی نیست. اگر هم کسی بخواهد قبول کند، ریسک بزرگی است چرا که تنها سه ماه تا آغاز مسابقات باقی مانده است. باید همه عوامل دست به دست هم بدهند تا از اینجا به بعد این تیم با آرامش کار خود را انجام دهد.

سرمربی اسبق پرسپولیس درباره برکناری زلاتکو کرانچار تصریح کرد: انتخاب این آقا از ابتدا اشتباه بود. اصلا نباید انتخاب می‌شد که بخواهند برکنارش کنند. متاسفانه وقت را تلف کردیم و برنامه مدونی نداشتیم. الان هم مربی خارجی به درد تیم امید نمی خورد. چرا که تا بخواهد به شناخت برسد، مسابقات شروع شده است. بهتر است به حمید استیلی کمک کنیم و کارشناسان هم تجارب خود را در اختیار او بگذارند تا این تیم به سرمنزل مقصود برسد.

وی درباره انتخاب فرهاد مجیدی و رفتن ناگهانی‌اش اظهار داشت: انتخاب فرهاد هم از ابتدا غلط بود. نباید این‌قدر زود او را خرج می‌کردند. مجیدی باید زمان بیشتری را به امر مربیگری بپردازد و سپس این مسئولیت را می‌پذیرفت. وقتی این تصمیمات از سوی فدراسیون گرفته می‌شود به فوتبال لطمه خواهد خورد. دوستان اگر هوشیارانه تصمیم می‌گرفتند کار به اینجا نمی‌کشید.

درخشان در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند استیلی در کار کرانچار و مجیدی خلل ایجاد کرد تا خودش سرمربی تیم امید شود، خاطرنشان کرد: اصلا چنین چیزی درست نیست. این حرف‌ها ظلم در حق حمید استیلی است. او نیتش خیر بوده و من بابت این قضیه شکی ندارم. همه این انتخاب‌ها از سوی فدراسیون فوتبال بوده است.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس و تیم ملی ایران در پایان گفت: هر اتفاقی رخ بدهد عواقبش با فدراسیون فوتبال است چرا که آنها تصمیم گیرنده بودند. اصلا نباید کار به اینجا می‌کشید. اگر از ابتدا یک انتخاب خوب داشتیم با همان شخص الان برای انتخابی المپیک در مسابقات حاضر می‌شدیم. در پایان برای تیم امید آرزوی موفقیت می‌کنم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha