١٨٨ هزار راس دام در ایرانشهر واکسینه شدند

زاهدان- ایرنا- رئیس اداره دامپزشکی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۱۸۸ هزار راس دام سبک و سنگین از ابتدای امسال تا کنون علیه انواع بیماری‌های دامی در این شهرستان به طور رایگان واکسینه شدند.

فرامز هاشمزهی روز یکشنبه در دیدار با فرماندار ایرانشهر با تبریک روز دامپزشک اظهار داشت: همچنین بیش از ٣١ هزار راس دام سبک و سنگین در این شهرستان مورد پایش و مراقبت انواع بیماری‌ها قرار گرفتند.

وی افزود: دامپزشکی این شهرستان با هدف آشنایی شهروندان و دامداران با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام ۴١ کلاس و کارگاه‌ آموزشی را امسال برگزار کرده است که در این کارگاه‌ها ٨۵۶ نفر از روستاییان و دامداران آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

رئیس اداره دامپزشکی ایرانشهر گفت: اجرای عملیات‌های واکسیناسیون دام و طیور، بازدید از مرغداری‌ها و دامداری‌ها برای مراقبت از بیماری‌ها، بازدید از مراکز عرضه فراورده‌های خام دامی شامل مرغ فروشی‌ها، قصابی‌ها، رستوران‌ها و مراکز عرضه لبنیات سنتی بخش دیگری از فعالیت‌های اداره دامپزشکی در راستای مبارزه با هرگونه بیماری است. 

وی با بیان اینکه بیماری تب مالت از مهم‌ترین بیماری‌های مشتک میان انسان و دام است افزود: فردی که مبتلا به این بیماری شود چنانچه به موقع مورد درمان قرار نگیرد به طور حتم فوت خواهد کرد. 
هاشمزهی با بیان اینکه واکسیناسیون به طور رایگان انجام می‌شود، از دامداران خواست تا همکاری لازم را با گروه‌های اعزامی دامپزشکی به منظور واکسیناسیون دام داشته باشند. 

فرماندار ایرانشهر نیز اظهار داشت: نگاه ویژه به دامپزشکی و توجه داشتن به مباحث سلامت غذا با منشا دامی در این شهرستان بسیار حائز اهمیت است.

ابوذر کوثری افزود: تامین امنیت غذایی اهمیت فراوانی در سلامت جامعه دارد و حمایت و توجه به فعالیت‌های دامپزشکی این مهم را تضمین میکند.

به گزارش ایرنا بیش از ٣٠٠ هزار راس دام سبک، ۴١ هزار راس گاو و ٣٠ هزار نفر شتر در شهرستان ایرانشهر نگهداری می‌شود.

۷۳۱۴ **۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =