۱۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۰
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83505309
۰ نفر

برچسب‌ها

۲.۵ تن گوشت غیرقابل مصرف در مهاباد کشف شد

مهاباد- ایرنا- سرپرست شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: نیمه نخست امسال ۲.۵ تن انواع گوشت غیرقابل مصرف و فاسد از مراکز توزیع و عرضه مواد پروتئینی در این شهرستان کشف و ضبط شد.

«عباس آغاز» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان شامل گوشت سفید، قرمز و آلایش‌های دامی است که به دلیل گذشتن تاریخ مصرف و رعایت نکردن شرایط نگهداری از ۲۰ واحد صنفی مهاباد کشف و ضبط شده و در مکان مناسبی معدوم‌سازی شد.

وی ادامه داد: کارشناسان شبکه دامپزشکی مهاباد امسال یکهزار و ۲۳۰ مورد بازرسی از مراکز پخش و توزیع فرآورده‌های گوشتی به عمل آورده و ضمن کشف و ضبط این مقدار فرآورده دامی غیرقابل مصرف، ۵۰ متخلف عرضه‌کننده این مواد پروتیینی غیربهداشتی را به مراجع قضایی معرفی کردند.

وی تاکید کرد: هر محموله از فرآورده‌های خام دامی اعم از گوشت قرمز و گوشت‌ مرغ که در سطح مغازه‌ها و رستوران‌های این شهر توزیع می‌شود باید دارای گواهی حمل بهداشتی - قرنطینه‌ای از دامپزشکی شهرستان یا شهرستان‌های مبدا باشد.

وی از عرضه‌کنندگان و تولیدکنندگان فرآورده‌های خام دامی این شهرستان خواست ضمن رعایت اصول بهداشتی و قوانین موجود با گروه‌های نظارت دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.

«آغاز» از شهروندان نیز خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ این شبکه اطلاع دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود.

وی از شهروندان همچنین خواست از خرید گوشت دام از قصابان دوره‌گرد و گوشت‌هایی که ممهور به مهر دامپزشکی نباشند، خودداری کنند.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت دارای ۶۰ واحد عرضه فرآورده‌های خام دامی است؛ در این شهرستان ۲۴۰ هزار راس دام سبک و ۲۴ هزار راس دام سنگین وجود دارد.

۹۹۰۳/۳۰۲۰/۶۱۸۵

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =