وزش باد شدید و گرد و خاک چهارمحال و بختیاری را فرا می‌گیرد

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: وزش باد شدید و خیرش گرد و خاک محلی برای روزهای آینده استان را فرا می‌گیرد.

مهرداد قطره سامانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سرعت باد در برخی ساعات در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به ۶۰ تا ۶۵ کیلومتر بر ساعت نیز می‎رسد و با فعال کردن چشمه‌های گرد و خاک استان، کیفیت هوا را کاهش می‎دهد.

وی با اشاره به افزایش ابر برای اواسط هفته، از افزایش یک تا ۲ درجه‌ای دما در استان خبر داد و گفت: با وجود افزایش ابر بارشی در استان شکل نمی‌گیرد.

قطره سامانی با بیان اینکه شهرکرد صبح روز یکشنبه خنک‌ترین مراکز استانها گزارش شد، تصریح کرد: دمای شهرکرد به یک درجه سانتی‌گراد کاهش یافته است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری شکل‌گیری بارش‌های موثر در استان را از اواخر مهر ماه اعلام کرد و افزود: بارش‌های موثر ابتدا از شهرستان کوهرنگ آغاز می‌شود و سپس در نیمه اول آبان ماه بارش‌های سراسری در استان شکل می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و کمبود بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان و اصفهان را با چالش کم‌آبی مواجه می‌کند.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =