شاعر کردستانی به سوگواره ملی شعر عاشورایی اقوام و عشایر راه یافت

سنندج - ایرنا - شاعر کردستانی به بخش نهایی نخستین سوگواره ملی شعر عاشورایی عشایر که ۱۷ مهر در فرهنگ سرای اندیشه در تهران برگزار می‌شود، راه پیدا کرد.

مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری کردستان روز یکشنبه اظهار داشت: این سوگواره در قالب‌های کهن، نیمایی و سپید با موضوعات مختلف از جمله حماسه عاشورا، اقوام و عشایر، شهدای اقوام و عشایر، ولایت، عاشورا، اقوام و عشایر و عاشورا و نماز ۱۷ مهر در آستانه اربعین حسینی در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

بهزاد کرم اللهی افزود: سروده شاعر توانمند کردستانی امجد ویسی در قالب کهن و با موضوع حماسه عاشورا براساس ارزیابی‌های انجام شده به بخش نهایی این سوگواره راه پیدا کرده است که در آیین اختتامیه به عنوان یکی از برگزیدگان حضور پیدا می‌کند.

وی گفت: حمایت از شاعران و نویسندگان متعهد از وظایف واحد افرینش‌های ادبی حوزه هنری است و تاکنون آثار متعددی با موضوع مذهبی و آیینی در قالب این حمایت چاپ و روانه بازار شده است که می‌توان به کتاب‌های "پیمانه احساس" اثر طاهره تختی، "بی تو آفتاب به درد نمی خورد" اثر مهدی صفی یاری و  "سلام ای ماه مادرزاد من" اثر علی احسان فریدونی اشاره کرد.

امجد ویسی متولد ۱۳۵۵ از سنندج دارای کارشناسی ارشد زبان و ادبیات عربی و دبیر آموزش و پرورش است، وی از سال ۱۳۷۳ به صورت جدی با حضور در انجمن‎‌های ادبی جوانان سنندج فعالیت خود را آغاز کرده که حاصل این فعالیت‌ها حضور در جشنواره‌های متعدد داخلی و خارجی (اقلیم کردستان عراق) و کسب عناوین مختلف چندین مجموعه از اشعار و سروده های خود است.
 

راهیابی پیشکش به جشنواره فیلم کودک و نوجوان کشور بولیوی 

فیلم کوتاه پیشکش به کارگردانی بختیار خلیلی و تهیه کنندگی حوزه هنری کردستان، به عنوان تنها نماینده سینمای ایران به سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم کودک ونوجوان بولیوی راه یافت.

سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان بولیوی به عنوان معتبرترین جشنواره کودک و نوجوان آمریکای جنوبی ۷ الی ۱۳ اکتبر(۱۵ الی  ۲۱ مهر) در شهر لاپاز بولیوی برگزار می‌شود.

این فیلم تنها فیلم ایرانی در بخش رقابتی جشنواره است، که با هدف تعامل بین دنیای کودکان و دنیای بزرگسالان و ترویج رشد و پرورش کودکان از طریق آثار سمعی بصری هرساله در بولیوی برگزار می‌شود.

این فیلم پیش از این در جشنواره های مختلف داخلی وخارجی نیز حضور پیدا کرده و موفقیت‌هایی را نیز کسب کرده است.

بختیار خلیلی از فیلمسازان جوان سنندجی تاکنون چند فیلم کوتاه را تولید کرده است وضمن حضور درجشنواره‌های متعدد داخلی وخارجی موفقیت های ارزنده ای را نیز کسب کرده است، فیلم کوتاه "امروز" از دیگر ساخته های این هنرمند جوان و توانمند کردستانی محسوب می‌شود.

۷۳۴۸ / ۳۰۳۴ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =