اجرای صحیح مقررات و آموزش نقش مهمی در کاهش حوادث دارد

یاسوج - ایرنا - رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای صحیح قوانین و مقررات و ارتقا سطح آموزش‌های رانندگی نقش مهمی در کاهش حوادث خواهد داشت.

 به گزارش ایرنا سرهنگ اسماعیل خوشوقت روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس پلیس راهور شهرستان کهگیلویه اظهارداشت: باید با خودروهای سطح شهر که آسایش مردم را می گیرند برخورد جدی شود.

وی بیان کرد: تامین زیرساخت های لازم در زمینه ترافیکی وحمل نقل زیرساخت‌ها در شهرستان کهگیلویه برای جلوگیری از حوادث ضروری است.

خوشوقت با اشاره به اینکه ۹۰درصد از تصادفات استان ناشی از خطای انسانی است افزود: از ظرفیت‌ فرهنگی شهرستان‌ها برای کاهش حوادث و ترافیک شهری به نحو احسن باید استفاده کرد.

وی اظهار کرد: کاهش آمار ۶ ماهه تلفات جاده ای در استان نتیجه کار جمعی و تلاش شبانه روزی نیروهای راهور است.

رئیس پلیس راهور استان بر استفاده از سیستم‌های هوشمند تصویری در کاهش بار ترافیکی و تخلفات رانندگی در شهرستان کهگیلویه تاکید کرد.

در این آیین از خدمات ۳۰ ساله سرگرد شهباز پورنگ تقدیر و سرگرد مهرداد خادم اصل به عنوان رئیس پلیس راهور شهرستان کهگیلویه معرفی شد.

به گزارش ایرنا،کهگیلویه و بویراحمد با ۶۰ درصد تلفات سوانح رانندگی درون شهری در سال ۹۷ رتبه نخست کشور در این حوادث تلخ را کسب کرد.

براساس آمار موجود، سال گذشته ۱۸۶ نفر بر اثر سوانح رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد جان خود را از دست دادند که ۲۵ نفر از آنها در معابر درون شهری در شهرهای مختلف استان جان باختند.

استان ۷۲۳ هزار نفری کهگیلویه وبویراحمد دارای ۱۷ شهر است.


 

۷۵۳۱/۶۱۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =