چشم‌انداز نیروی انتظامی تبدیل اصفهان به استان نمونه ترافیکی است

اصفهان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: چشم‌انداز این نهاد تبدیل اصفهان به استان نمونه ترافیکی در کشور با توجه به ظرفیت‌های موجود آن است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار مهدی معصوم بیگی روز یکشنبه در همایش تجلیل از نمونه های ترافیکی استان در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان افزود: برای تحقق این چشم‌انداز و تبدیل اصفهان به شهر و استان نمونه کشوری در زمینه ترافیک، شهروندان باید قوانین و هنجارها را رعایت کنند.

وی با تاکید بر این که شهر قانونمند و نمونه ترافیکی با شعار به دست نمی‌آید، اظهارداشت: این امر نیاز به عمل، اقدام و مشارکت مردم دارد و تا زمانی که سرعت بالا، عبور از چراغ قرمز و کلاه ایمنی به سر نداشتن، هنجار به شمار می‌آید، با این اهداف فاصله خواهیم داشت.

فرمانده انتظامی اصفهان، رعایت قوانین به ویژه راهنمایی و رانندگی را حق مردم خواند و اضافه کرد: فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی و پایتخت فرهنگ و تمدن بودن، باعث ایجاد انتظارهای زیادی از این خطه برای تبدیل شدن به استان نمونه کشوری در رعایت قوانین ترافیکی شده است.

وی با بیان اینکه مردم باید در تامین نظم عمومی در جامعه مشارکت داشته باشند، تصریح کرد: راهکارهایی مانند همیاران پلیس، پلیس افتخاری و نگهبانان محله، امکان حضور مردم را در کنار نیروهای پلیس به صورت نظام مند فراهم کرد.

معصوم بیگی با اشاره به اینکه جامعه قانونمند به شهروندان قانونمند نیاز دارد، خاطرنشان کرد: این شهروندان باید سه مولفه مشارکت جویی، مسئولیت پذیری و قانونمداری را داشته باشند.

وی، سرمایه گذاری بر روی کودکان و نوجوانان را بهترین راهکار برای تربیت شهروندان قانونمند عنوان و اضافه کرد: اگر فرزندان ما این گونه تربیت شوند تا ۷۰ سال آینده، شهروندان قانونمدار خواهیم داشت.

فرمانده انتظامی اصفهان با اشاره به آمار استان گفت: در پنج ماه نخست امسال با وجود روندهای مثبت، ۴۳۱ نفر در تصادف های جاده ای و ترافیکی استان جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد کاهش یافت.

وی با اشاره به ۹ هزار مصدوم ناشی از تصادف های رانندگی در این مدت، افزود: تعداد کشته شدگان تصادف های رانندگی در هر سال در کشورمان از ۲۷ هزار به ۱۷ هزار نفر کاهش یافت اما هنوز با استانداردهای جهانی فاصله معناداری داریم.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه ۴۵ درصد از جان باختگان تصادف ها در اصفهان، راکبان موتور سیکلت هستند، اظهار داشت: ۸۰ درصد آنها به دلیل ضربه به سر و کلاه ایمنی نداشتن فوت کردند.

وی با تاکید براینکه بر سر گذاشتن کلاه ایمنی تا ۸۰ درصد تلفات رانندگی را کاهش می دهد، خاطرنشان کرد: ما از راکبان موتور سیکلت می خواهیم که این کار را انجام دهند و حتی کلاه ایمنی رایگان در اختیار مردم قرار می دهیم.

رئیس پلیس راهور اصفهان در این همایش با اشاره به همکاری با آموزش و پرورش استان گفت: رویکرد ما آموزشی و فرهنگی و سرمایه گذاری ما بیشتر بر روی دانش آموزان است.

سرهنگ محمدرضا محمدی افزود: تعداد قابل توجهی از پلیس های راهور در مدارس به ویژه در حاشیه راه ها و جاده ها مستقر هستند و برنامه های آموزشی اجرا می کنند.

در این همایش از خانواده شهدا، همیاران پلیس، فرماندهان و ماموران برتر پلیس راهور و انتظامی، شهروندان نمونه ترافیک و رانندگان قانونمند استان اصفهان تجلیل شد.

۳۰۱۱/۶۰۲۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =