رزمی‌کار اهل شاهین‌دژ مدال برنز مسابقات جهانی موی‌تای را کسب کرد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان شاهین‌دژ گفت: «سبحان عباسی» ورزشکار شایسته اهل این شهرستان در مسابقات جهانی موی‌تای موفق به کسب مقام سوم و مدال برنز شد.

میثم بشارتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسابقات جهانی موی‌تای در رده سنی جوانان با حضور ۵۰۰ ورزشکار از سراسر جهان در سه رده سنی ۱۶ تا ۱۷ سال، ۱۴ تا ۱۵ سال و ۱۲ تا ۱۳ سال به میزبانی آنتالیای ترکیه برگزار شد.

وی ادامه داد: این نوجوان شایسته شاهین‌دژی توانست در وزن منفی ۸۶ کیلوگرم رده سنی ۱۶ تا ۱۷ سال مدال برنز و جایگاه سوم را برای کشورمان به‌دست آورد.

وی با بیان اینکه تیم ملی موی تای ایران با ۱۲ رزمی کار در این رقابت‌ها حضور یافته است، اظهار داشت: چهار موی تای کار از آذربایجان‌غربی در تیم ملی حضور دارند که تاکنون تنها  «سبحان عباسی» از شاهین دژ توانسته بر روی سکوی قهرمانی قرار گیرد.

رییس اداره ورزش و جوانان شاهین‌دژ بیان کرد: این ورزشکار پس از کسب مقام اول کشوری جواز حضور در مسابقات جهانی را به‌دست آورده بود.

«سبحان عباسی» متولد ۱۳۸۱ از شاهین‌دژ سابقه قهرمانی انتخابی تیم ملی و ۲ عنوان قهرمانی و یک نایب قهرمانی استان را در کارنامه دارد.

آذربایجان‌غربی در سبک موی‌تای یکی از استان‌های برتر کشور است بطوریکه در نخستین و دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور به مقام قهرمانی کشور دست یافته است.

۹۹۰۳/۳۰۲۰/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =