۱۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۹
کد خبرنگار: 924
کد خبر: 83505037
۱ نفر

برچسب‌ها

هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس فراخوان داد

تبریز- ایرنا - هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس با انتشار فراخوان دریافت طرح و ایده فعالیت خود را شروع کرده و بیش از یکصد اجرای خیابانی را در نوروز ۹۹ در منطقه مرزی ارس رقم خواهد زد.


مدیر فرهنگی، آموزشی و هنری و دبیر جشنواره تئاتر خیابانی ارس روز یکشنبه به خبرنگاران گفت: در طول ۷ دوره گذشته بیش از ۳۰۰ اجرای خیابانی برای میلیون ها گردشگر نوروزی منطقه آزاد ارس اجرا شده است و این منطقه در آینده نه چندان دور قطب نمایش های خیابانی خواهد شد.
ابراهیم نصیری افزود: این دوره از جشنواره در دو بخش موضوعات عمومی – اختصاصی و بخش نمایش های آیینی سنتی برگزار می شود و دو موضوع آیین های نوروزی و مرز و مرزنشینی مورد توجه ویژه جشنواره در انتخاب آثار خواهند بود.
وی در زمینه سیاست گذاری های جشنواره در حوزه داوری، تاکید کرد: جشنواره هفتم با لحاظ زمان بندی و اقتضاهای مورد نیاز تولید کارهای جدید و غیرتکراری با توجه به موضوعات مطلوب مدنظر سازمان منطقه آزاد ارس از آثار غیرتکراری و نو استقبال خواهد کرد.
مدیر فرهنگی، آموزشی و هنری سازمان منطقه آزاد ارس خاطرنشان کرد: در راستای تعامل با سایر نهادها و رویدادهای تخصصی حوزه تئاتر در کشور، موضوع انعقاد تفاهم‌نامه های همکاری با سایر جشنواره های معتبر کشور از جمله جشنواره مریوان و لاهیجان در دستور کار قرار دارد.
براساس فراخوان هفتمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس، فعالان حوزه تئاتر کشور می توانند طرح و ایده نمایشی خود را جهت ارزیابی تا ۲۰ آبان ماه به ایمیل دبیرخانه به آدرس art@arasfz.ir ارسال کنند.
پس از انتخاب و اعلام لیست ایده های منتخب، کارگردانان بایستی فیلم اثر تولید شده را تا تاریخ ۲۰ دیماه بصورت پستی ارسال کنند.
این جشنواره همانند سالهای گذشته بعنوان اولین رویداد تئاتر کشور همزمان با روز جهانی تئاتر، ۷ فروردین ماه در منطقه آزاد ارس برگزار خواهد شد.

۳۰۷۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =