آغاز همکاری سازمان‌های هواشناسی و راهداری با شرکت‌های دانش بنیان

تهران- ایرنا- سه سند همکاری با هدف استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان برای تولید تجهیزات در حوزه هواشناسی و راهداری بین وزارت راه و معاونت علمی ریاست جمهوری منعقد شد.

این سندها با هدف قطع خرید تجهیزات هواشناسی و هوانوردی از شرکت‌های خارجی و حمایت از اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان بین سازمان هواشناسی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شد.

بر این اساس ابزارهای اندازه‌گیری و تولید سخت‌افزار سنجنده‌ها که پیش از این از شرکت‌های خارجی تهیه می‌شد از امروز با توان داخلی تولید می‌شود. 

 تولید رادار برای سازمان هواشناسی از دیگر بندهای تفاهم‌نامه در حوزه هواشناسی است که برای اولین بار در کشور با اتکا به توان داخلی انجام می‌شود.

تجاری‌سازی و ایجاد کسب و کار نوین در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای و استفاده از استارتاپ‌ها و شرکت‌های حمل‌ونقل هوشمند نیز موضوع تفاهم سازمان راهداری با معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری است.

 در حوزه توسعه فناوری هواشناسی در ۹ سرفصل مشترک شرکت‌های دانش‌بنیان متناظر شناسایی شده‌اند.

ایجاد ایستگاه‌های خودکار هواشناسی و تولید انواع رادارها توسط توان داخلی از بخش‌های دیگر این تفاهم‌نامه است.

مدل‌سازی جوی در مقیاس منطقه‌ای از دیگر موضوعاتی است که با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان انجام می‌شود و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تضمین خرید و نظارت دو طرف است.

بارنامه الکترونیک و توسعه فعالیت‌های شرکت‌های حمل‌ونقل استارت آپی از موضوعات مربوط به تفاهم معاونت علمی و سازمان راهداری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =