پرواز سرخ، روایت زندگی شهید به قلم همسر

کرج - ایرنا - کتاب «پرواز سرخ» زندگینامه شهید برات اله مسکنی معاون و جانشین فرمانده گروهان در دوران دفاع مقدس، ویژگی‌ها و خصلت‌های این شهید گرانقدر را به قلم همسرش بازگو کرده است.

به گزارش ایرنا، مولف این کتاب که توسط انتشارات آوای ویانا در شمارگان یک هزار نسخه منتشر شده، فاطمه نصیری شکوه همسر شهید معظم مسکنی است و نسیم عبدی، نوژن گرافیک و مجید اورعی نیز به ترتیب عده‌دار ویراستاری، صفحه‌آرایی و طراحی جلد آن شدند.

نویسنده کتاب در بخشی از مقدمه آورده است: او (شهید مسکنی) همواره آرزوی شهادت داشت و اکنون این سرباز فداکار اسلام، مزد زحمات ارزشمند خود در راه خدا را دریافت نموده و به آرزویش نائل گردیده است.

«هدف از نوشتن این کتاب توصیف و بیان ویژگی‌ها و خصوصیات اخلاقی و مذهبی از جمله اخلاص، استقامت، شجاعت، مردمی بودن و دیگر خصوصیات نیکو از آن شهید بزرگوار است.»

عنوان‌های محتوای کتاب پرواز سرخ شامل سلام بر شهدا، دلنوشته‌های همسر و زندگینامه شهید، خاطرات والدین و همرزمان، وصیت نامه، شرح مختصری از خصوصیات و ویژگی‌های اخلاقی شهید، نحوه شهادت و تصاویر است.  

این کتاب سال ۱۳۹۸ در ۷۷ صفحه روانه بازار نشر شده و علاقه‌مندان برای تهیه آن می‌توانند با شماره ۳۴۴۲۱۵۸۹ در کرج (۰۲۶) تماس حاصل کنند.

شهید برات اله مسکنی اول فروردین ۱۳۴۳ در تهران دیده به جهان گشود و ۲۵ اسفند ۱۳۶۳ در جزیره مجنون با لبیک گفتن به دعوت حق، به درجه رفیع شهادت نائل شد.

استان البرز با جمعیتی حدود سه میلیون نفر دارای ۴۷ کتابخانه نهادی و ۲۳ کتابخانه مشارکتی است.

کتابخانه های استان با داشتن یک میلیون و ۳۰۰ هزار نسخه کتاب، ۹۶ هزار و ۲۰۰ نفر عضو دارند.

۷۵۳۲/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =