فرماندار: کشاورزی و آبزی‌پروری محورهای توسعه تالش است

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش گفت: مطابق نتایج آمایش سرزمینی، کشاورزی و آبزی‌پروری از محورهای توسعه اقتصادی این شهرستان است و احیای ظرفیت‌های نهفته این بخش‌ها، در رونق گردشگری نیز موثر خواهد بود.

گزارش خبرنگار ایرنا از روابط عمومی فرمانداری تالش حاکی است که سید عیسی مهدوی روز شنبه در جلسه هماهنگی توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی، در فرمانداری تالش اظهار کرد: ۲۵۰ هکتار اراضی جنگلی و ۹۳ کیلومتر نوار ساحلی دریای خزر از ظرفیت های قابل توجه این شهرستان در حوزه های کشاورزی و آبزی پروری است.

وی ادامه داد:  ۴۸ درصد جمعیت تالش به طور مستقیم در بخش کشاورزی مشغول کار هستند و ۷۵ درصد مشاغل، با کشاورزی در ارتباط است و ظرفیت های نهفته این شهرستان، برای سرمایه گذاری مناسب است.

مهدوی افزود: در خبرهای قبلی اعلام کرده ایم که ۵۰ درصد خاویار ایران در تالش تولید می شود و طرح پرورش ماهیان خاویاری را با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، در منطقه کشلی تالش راه اندازی کرده ایم.

فرماندار تالش بیان کرد: صنعت پالت سازی از ظرفیت های اقتصادی بزرگ این شهرستان است و زمینه اشتغال مستقیم سه هزار و ۵۰۰ نفر را فراهم کرده است و انتظار می رود بخش خصوصی، به سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی تالش ترغیب شود.

مهدوی از دستگاه های اجرایی تالش خواست با کاهش مشکلات اداری و بانکی از پیش پای فعالان بخش خصوصی، زمینه سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی کارآفرینان و سرمایه گذاران را فراهم کنند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =