با کمبود ۱۰۸ هزار معلم در سراسر کشور مواجه هستیم

تهران- ایرنا- رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به نقل از وزیر آموزش و پرورش گفت: ما با کمبود ۱۰۸ هزار معلم در سراسر کشور مواجه هستیم که این موضوع مهمترین مشکل در نظام تعلیم و تربیت محسوب می‌شود.

به گزارش خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به نشست روز یکشنبه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با «محسن حاجی میرزایی» وزیر آموزش و پرورش، اظهار داشت: نمایندگان در این نشست سوالاتی را در مورد نظام رتبه‌بندی فرهنگیان، پاداش پایان خدمت، تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش، وضعیت مدارس غیراستاندارد، معلمان حق‌التدریس، خرید خدمات و پیش‌دبستانی‌ها، کیفیت آموزش در وزارت آموزش و پرورش، رسیدگی به وضعیت آموزشگاه های خصوصی که در کشور تحت عنوان کمک آموزشی فعالیت می‌کنند و ضربات زیادی را به نظام تعلیم و تربیت زده‌اند، مطرح کردند.

وی بیان کرد: ضعف دستگاه‌های کمک رسانی به هنرستانی‌ها و کاهش درصد هنرستان‌ها در کشور، تقویت دانشگاه فرهنگیان و پرورش نیروی انسانی از دیگر مسائلی بودند که نمایندگان عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مطرح کردند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوال نمایندگان در رابطه با زیر نظام‌های تعلیم و تربیت توضیح داد و به کمبود ۱۰۸ هزار معلم در سراسر کشور اشاره کرد که مهمترین مشکل اساسی در نظام تعلیم و تربیت محسوب می‌شود.

حاجی بابایی با بیان اینکه از برنامه‌های خوب وزیر آموزش و پرورش تقویت مدارس دولتی است، ادامه داد: همچنین بنا بر اعلام حاجی میرزایی کمیته‌هایی جهت رصد و بررسی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ایجاد شده تا گزارش‌های لازم را بدهند.

وی با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش در این نشست  پیرامون نظام رتبه‌بندی معلمان پاسخی نداد اما در مورد پرداخت پاداش پایان خدمت، اعلام کرد که تا پایان سال ۹۷ پرداخت شده است.

حاجی‌بابایی: کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش بیش از ۲۰۰ هزار نفر است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: نکته‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که با توجه به اعلام وزیر آموزش و پرورش مبنی بر کمبود ۱۰۸ هزار نیروی انسانی، بررسی‌ها نشان می‌دهد که کمبود نیروی انسانی بیش از ۲۰۰ هزار نفر است و در سراسر کشور این مشکل کاملا مشهود است. راهکارها برای حل این مشکل تقویت دانشگاه فرهنگیان و افزایش دانشکده‌ها است. نظام تعلیم و تربیت باید تعداد کافی معلم در اختیار داشته باشد.

حاجی بابایی تصریح کرد: با توجه به اینکه مطالبات فرهنگیان مورد سوال اعضای فراکسیون قرار گرفت اما در توضیحات وزیر آموزش و پرورش زمان مشخصی برای این پرداخت‌ها بیان نشد، همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا مطالبات فرهنگیان و پاداش پایان خدمت سال ۹۸ را پیگیری کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار سیاست