۱۱ هزار و ۲۵۰ شغل روستایی در آذربایجان‌غربی ایجاد شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای اجرای طرح اشتغال پایدار تاکنون ۱۱ هزار و ۲۵۰ شغل روستایی در استان ایجاد شده‌ است.

رضا نقی‌زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد اشتغال در قالب سه‌هزار و ۸۷۱ طرح اشتغال پایدار روستایی در بیش از یک‌هزار روستای استان ایجاد شده است و این تعداد در حال حاضر مشغول فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: برای اجرای طرح‌های اشتغال پایدار روستایی سه‌هزار و ۴۴۳ میلیارد ریال تسهیلات در آذربایجان‌غربی پرداخت شده‌است.

وی با اشاره به تصویب پنج هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال در مرحله نخست اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی برای پرداخت در آذربایجان‌غربی، بیان کرد: از این میزان سه‌هزار و ۷۴۶ میلیارد ریال معادل ۷۳ درصد کل اعتبار تخصیص یافته بود که ۹۲ درصد آن پرداخت شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی ادامه داد: چهار بانک توسعه تعاون، پست بانک، کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در استان به‌شمار می‌رود.

نقی‌زاده گفت: طرح اشتغال پایدار روستایی با هدف پیشگیری از مهاجرت روستاییان و ایجاد و تثبیت اشتغال در مناطق روستایی از سال گذشته اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه هدف از پرداخت این تسهیلات پول‌پاشی نیست، تاکید کرد: این تسهیلات در هر روستا با توجه به مزیت‌های نسبی موجود به متقاضیان پرداخت می‌شود.

طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری از اواخر سال ۱۳۹۶ در کشور و آذربایجان‌غربی آغاز شد و این استان از ابتدای اجرای این طرح، رتبه‌های برتر را بین ۳۱ استان کشور به خود اختصاص داده بود.

۸۱۳۷/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =