باد شدید اسکله‌های گردشگری قشم را تعطیل کرد

قشم- ایرنا- سرعت بادهای جنوب شرقی در تنگه هرمز، سواحل جنوب و غرب جزیره قشم به ۲۲ نات رسیده‌است و از این رو اسکله‌های گردشگری قشم به طور کامل تعطیل شد.

رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: همچنین تمام برنامه‌های حرکت شناورها به جزیره‌های لارک و هرمز برای امروز لغو شد.

علی اشتری افزود: از فعالیت شناورهای تفریحی در اسکله‌های کندالو و شیب دراز نیز برای تردد به جزیره هنگام جلوگیری به عمل آمد.

وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران درخواست می‌شود که از تجمع در این بنادر خودداری کنند.

رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم ادامه داد: ارتفاع موج در ساحل جنوبی جزیره قشم به چهار پا رسیده و وسعت دید بین پنج تا ۶ کیلومتر است.

وی اظهار کرد: برای فردا(دوشنبه) نیز باد شدید جنوب شرقی و مواج بودن دریا پیش‌بینی می‌شود.

اشتری خاطرنشان کرد: با توجه به پایش دریا، تردد شناورهای مسافری در مسیر بندر شهید ذاکری به بندرعباس و همچنین تردد لندینگ‌کرافت ها در مسیر بندرهای لافت-پُهل در حال انجام است.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب‌دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده‌است.

۷۵۰۰

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha