شاخص کل بازار بورس آذربایجان‌غربی به بیش از ۳۲۶ هزار واحد رسید

ارومیه- ایرنا- مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: طی هفته گذشته شاخص کل بورس استان با ۱۱ هزار و ۷۰۹ واحد افزایش نسبت به هفته قبل از آن به ۳۲۶ هزار و ۱۱۸ واحد رسید.

وحید جوادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طی هفته گذشته شاخص بازار در فرابورس نیز افزایش ۱۰۴ واحدی را تجربه کرد، اظهار داشت: این شاخص نیز به چهار هزار و ۲۷۲ واحد رسید.

وی با بیان اینکه هفته گذشته بیش از ۱۶۴ میلیون و ۵۰۳ هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در آذربایجان‌غربی معامله شد، بیان کرد: ارزش معاملات بورسی طی هفته گذشته در استان بیش از ۵۱۴ میلیارد ریال بود.

وی با بیان اینکه طی این مدت در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ۱۲ کارگزار از ۱۶ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق تقدم بیش از ۳۲۷ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، افزود: در این مدت نمایندگی شرکت سرمایه و دانش بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۲۵ درصد به خود اختصاص داد.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ۵۶ درصد کل معاملات در هفته گذشته مربوط به خرید بود، بیان کرد: طی این مدت سهام شرکت مپنا با پنج درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار داشت.

بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ شمسی با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

۳۲۱۴/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =