طرح‌های وزارت نیرو، کهگیلویه را از بن بست خارج می کند

یاسوج - ایرنا - نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی ، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌های مناسبی از سوی وزارت نیرو در شهرستاهای چهارگانه در دست اجراست که با بهره برداری از انها این مناطق از محرومیت و بن بست خارج می شوند.

عدل هاشمی پور روز شنبه در آیین بهره برداری از طرح‌های آبرسانی شهری و روستایی شهرستان‌های کهگیلویه و چرام ،نیروگاه سیکل ترکیبی ۷۵۰ مگاواتی پادوک را یکی از طرح‌های مهم وزارت نیرو در کهگیلویه دانست که با بهره برداری از آن برق پایدار شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده در بخش های مختلف تامین خواهد شد.

وی ایستگاه برق بهمئی با پیشرفتی افزون بر ۵۰ درصد را از دیگر طرح‌های وزارت نیرو دانست و گفت: این طرح نوید بخش تحولی بزرگ در شهرستان نفت خیز بهمئی است.

هاشمی پور از دیگر طرح‌های وزات نیرو  را بهره برداری از فاز اول پست ۱۳۲ کیلو ولت چرام و کلنگ زنی فاز دوم این طرح و پست دژکوه سوق ذکر کرد و گفت: با تکمیل و بهره برداری علاوه بر تامین برق پایدار زمینه اجرای پروژه‌های صنعتی بزرگ را نیز در این مناطق فراهم می کند.

وی با اشاره به افت ولتاژ برق در مناطق چاروسا ودیشموک افزود: ایستگاه فوق توزیع برق مناطق چاروسا و دیشموک در حال طی مراحل اداری برای کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی است.

هاشمی پور از حمایت ها، حسن توجه و اقدامات ارزشمند وزیر نیرو، معاونین، شرکت های مادر تخصصی و سازمان توانیر برای توسعه حوزه برق و آب تشکر کرد.

وزیر نیرو امروز شنبه به منظور افتتاح و کلنگ زنی چندین طرح در حوزه های آب و برق و بازدید و بررسی وضعیت این صنعت به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد.

۷۵۳۱/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =