نیازمردم بندرخمیر به شعبه تعزیرات حکومتی، دادسرا و ثبت اسناد

بندرعباس- ایرنا- شهرستان ۵۶ هزار نفری بندرخمیر شعبه تعزیرات حکومتی، دادسرا و اداره ثبت اسناد واملاک ندارد و مردم این منطقه برای انجام فعالیت‌هایشان در این حوزه‌ها مجبور به بعد مسافت طولانی با صرف وقت وهزینه زیاد به بندرعباس مرکز استان هرمزگان هستند.

فرماندار بندرخمیر باتوجه به افزایش پرونده‌های تخلف در این شهرستان و ارجاع آن به مرکز استان، خواستار راه‌اندازی شعبه مستقل تعزیرات حکومتی در این منطقه شد.
میرهاشم خواستار یکشنبه شب در نشست شورای اداری اظهارداشت: ایجاد شعبه تعزیرات حکومتی مستقل در شهرستان بندرخمیر، موجب رسیدگی به پرونده‌ها در کمترین زمان ممکن و سهولت در کار مردم و اصناف خواهدشد.
وی یکی دیگر از مطالبات جدی مردم بندرخمیر را احیای مجدد دادسرا در این شهرستان عنوان کرد وگفت: در سال‌های ۸۴ تا ۹۴ به مدت ۱۰ سال دادسرا و دادستانی در خمیر فعالیت داشت اما بعد از آن دادسرا حذف و سیستم قضایی شهرستان به صورت دادگاه بخش اداره می‌شود.
فرماندار بندرخمیر اظهارداشت: مردم این شهرستان مجبور هستند در حوزه فعالیت‌های قضایی به شهرستان بندرلنگه مراجعه کنند.
وی ادامه داد: باتوجه به افزایش جمعیت بندرخمیر و پوشش پرونده‌های بخش‌هایی از شهرستان‌های همجوار توسط دادگاه عمومی این شهرستان و به تبع آن افزایش حجم پرونده‌ها، امروز مردم خمیر خواهان احیای دوباره دادسرا هستد.
خواستار همچنین به نیاز مردم بندرخمیر به راه اندازی اداره ثبت اسناد واملاک اشاره کرد وگفت: جهت دسترسی سریع مردم به خدمات ثبتی و رفع مشکل رفت وآمد متقاضیان، راه اندازی و استقرار این اداره در راستای کاهش هزینه‌های مردم و سرعت بخشی در رسیدگی به پرونده‌ها ضروری است.
وی افزود: بیشتر املاک مردم شهرستان بندرخمیر بدون اسناد ثبتی است، که استقرار اداره ثبت اسناد و املاک موجب کاهش هزینه‌های مردم و سرعت بخشی در رسیدگی به پرونده‌ها می‌شود.
فرماندار بندرخمیر همچنین حضور نیروی انسانی ثابت و دائمی در پزشکی قانونی شهرستان را از دیگر مطالبات مردم در حوزه قضا عنوان کرد.
وی با اشاره سفر رییس قوه قضاییه در اواخر هفته گذشته به هرمزگان گفت: حضور و اقدامات ایشان در این قوه، نور امید را در دل مردم روشن کرده و امیدواریم منشا خیر و برکت بویژه در حوزه قضایی استان و شهرستان باشد.
شهرستان بندرخمیر در ۷۵ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع است.

۷۱۹۵/۶۰۴۸
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =