ظرفیت خیرین در دانشگاه شهید بهشتی بکار گرفته شود

تهران- ایرنا- سرپرست دانشگاه شهید بهشتی گفت: خیرین ظرفیت‌هایی بی‌شماری را در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌دهند؛ در دانشگاه شهید بهشتی هم فعالیت هایی برای جذب امکانات خیرین انجام شده است، باید با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری بیش از پیش‌ از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

به گزارش روز شنبه دانشگاه شهید بهشتی، سعدالله نصیری در یک‌صد و هفتاد و سومین جلسه شورای دانشگاه با اشاره به جایگاه شورای دانشگاه اظهار کرد: بر اساس آیین‌نامه جامع مدیریت دانشگاه مصوب سال ۱۳۸۹، شورای دانشگاه یکی از ارکان چهارگانه اداره دانشگاه است و ۹ وظیفه برای این شورا تعریف‌شده که پنج مورد از این وظایف، مربوط به بررسی و تصویب برنامه‌ها است. شورای دانشگاه پس از هیات امناء مهم‌ترین مرجع سیاست‌گذاری دانشگاه است.

وی با اشاره به اهمیت شورای دانشگاه، پیشنهاد تشکیل کارگروهی برای یافتن مناسب‌ترین راه برای اداره شورا را مطرح کرد و گفت: با توجه به چالش‌های فراروی اداره شورای دانشگاه و برای رسیدن به اهداف عالی در اداره این شورا باید بازنگری در نحوه برگزاری آن  صورت گیرد. به این منظور از تمامی اعضا درخواست دارم پیشنهادهای خود را برای بهره‌مندی حداکثری از توانمندی‌های شورا ارسال کنند تا با هم فکری بتوانیم بهترین شیوه اداره شورای دانشگاه را انتخاب کنیم.

سرپرست دانشگاه، با ارائه گزارشی از آخرین نشست مشترک روسای دانشگاه‌ها با حضور وزیر علوم و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه تصریح کرد: «مهارت افزایی» و «ایجاد امید در دانشجویان» از محورهای اساسی مورد بحث در نشست روسای دانشگاه‌ها بود؛ همچنین بر «آینده‌پژوهشی» تأکید شد تا از قافله علم دنیا عقب نمانیم. بی‌تردید برای رسیدن به این هدف نیازمند کار پژوهشی هستیم. در این نشست بر «مسئولیت‌پذیری اجتماعی دانشگاه‌ها» و ارائه راه‌حل برای مسائل و مشکلات کشور تأکید شد. تبدیل توسعه کمی به کیفی ازجمله انتظارت از دانشگاه‌ها است.

وی در ادامه، با اشاره به آثار تحریم‌ها بر فعالیت‌های دانشگاه گفت: متأسفانه تحریم‌های کشور از یک‌سو و تحریم دانشگاه شهید بهشتی از دیگر سو، تنگناهایی را پیش روی اعضای هیات‌علمی، پژوهشگران و محققان دانشگاه ایجاد کرده است؛ سعی بر این است با تعامل با وزارت علوم، مجلس شورای اسلامی و سایر سازمان‌ها و نهادهای ذیربط، گام‌هایی برای جبران خسارت‌های ناشی از تحریم برداشته شود.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha