نیروهای انتظامی برای تامین امنیت تعامل بیشتری با مردم داشته باشند

کاشان- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در شهرستان و امام جمعه کاشان گفت: وظیفه اصلی نیروهای انتظامی تامین امنیت در جامعه است و باید در این راستا تعاملات با مردم افزایش یابد.

آیت الله عبدالنبی نمازی روز شنبه در دیدار فرمانده انتظامی شهرستان کاشان افزود: حوزه کاری ناجا بسیار گسترده است و به همین جهت نیروهای آن باید دارای آگاهی، تخصص و تعامل ویژه با پشتوانه مردمی باشد.

وی تصریح کرد: برخی تهدیدها و توطئه‌های دشمن از ابتدای انقلاب تاکنون با هشیاری مردم کشف و بی‌اثر شده و اگر مردم با آموزش‌های لازم، پشتیبان نیروهای انتظامی باشند، آنها هر اقدام مشکوک را به ناجا گزارش می‌دهند و نیروی انتظامی هم ماموریت‌هایش را بهتر انجام می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان با تاکید بر اینکه برخورد فیزیکی در جامعه پاسخ نمی‌دهد، اضافه کرد: محبوبیت نیروهای انتظامی در جامعه باید همواره حفظ شود تا وقتی به مردم مراجعه می‌کنند، احساس شود که با بازوی توانمند خودشان روبه‌رو هستند.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم اظهارداشت: نیروهای مسلح برای تامین امنیت کشور باید تا آنجا که مقدور هست، بر اقتدار خود بیافزایند.

آیت الله نمازی یادآور شد: علت مخالفت اتحادیه اروپا، باند تندروی جان بولتون و رییس جمهوری آمریکا با ایران و فشار حداکثری بر ملت ما جهت مذاکره، ناشی از برخورداری کشور از موشک‌های پیشرفته است

وی تاکید کرد: جامعه توحیدی باید به پیشرفته‌ترین تجهیزات و امکانات از نظر نظامی، امنیتی، اقتصادی و پزشکی دست‌یابی داشته باشد.

امام‌جمعه کاشان با پیچیده و دشوار خواندن شرایط کنونی کشور، منطقه و جهان افزود: ایران اسلامی بر اساس موقعیت جغرافیایی که دارد، نیروهای مسلحش از ناجا گرفته تا سپاه و ارتش باید به امکانات جدید مجهز شوند.

وی در ادامه با تاکید بر اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور، قاچاق کالا را از جمله شاهرگ‌های حیاتی در راستای این سیاست‌ها دانست و گفت: با وجود تاکید رهبری معظم انقلاب، پس از گذشت ۲۰ سال نتوانستیم این مشکل در کشور را مدیریت و کنترل کنیم.

آیت الله نمازی مسوولیت ناجا در زمینه کشف کالاهای قاچاق را بسیار مهم برشمرد و اضافه کرد: افزون‌بر نیروی انسانی، کشف قاچاق به ابزار و تجهیزات پیشرفته هم نیاز دارد.

وی همچنین با اشاره به بازگشایی مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها بیان کرد: نیروی انتظامی باید برای رفاه حال دانش‌آموزان و دانشجویان نسبت به تامین امنیت آنها از جمله با رصد کردن راننده‌های سرویس مدرسه‌ها اقدام کنند.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان به ماموریت‌های بسیار زیاد نیروی انتظامی و نبود شاغلان در کنار خانواده‌هایشان اشاره و تاکید کرد: مسائل رفاهی و تفریحی نیروها نیز باید با برنامه‌ریزی تامین شود.

فرمانده انتظامی کاشان نیز در این دیدار گفت: باید بپذیریم که اگر قرار باشد پلیس هوشمند و علمی در راستای خدمت به مردم وظیفه‌های گسترده خود را انجام دهد، نیازمند آموزش مستمر و روازنه است که با  هدف روزآمدی پلیس این مهم باید در اولویت قرار گیرد.

سرهنگ علی پورکاوه افزود: پلیس در کنار به دست آوردن تخصص روز، می‌کوشد در راستای افزایش بصیرت و صیانت از نیروها آموزش‌های لازم را فراگیرد.

وی از جمله اقدام‌های ناجا را برگزاری کلاس‌های آگاه‌سازی برای پیشگیری از جرایم، ارائه آموزش‌های فنی و تخصصی نیروها، اعزام به اردوهای گوناگون باهدف توان‌افزایی و تهیه، تنظیم و تبیین برنامه‌های سیاسی هفتگی با توجه به مسائل روز جهت ارتقای بینش سیاسی کارکنان برشمرد.

۱۳ مهرماه با عنوان روز نیروی انتظامی نام‌گذاری شده است.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =