۱۳ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۶
کد خبرنگار: 2183
کد خبر: 83504106
۰ نفر

برچسب‌ها

فرصت جهانی برای گردشگری مازندران

ساری - ایرنا - استاندار مازندران به مناسبت انتخاب ساری به عنوان پایتخت گردشگری اکو در سال ۲۰۲۲ گفت: این فرصتی بزرگ برای گردشگری مازندران است که به عنوان یک بستر اقتصادی وارد بازار جهانی توریسم شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان روز شنبه با بیان این که انتخاب ساری به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۲ در شورای وزرای کشورهای اکو، سرآغاز حرکت عقلانیت محور به سوی صنعت گردشگری بین المللی مازندران است، گفت: مازندران در بخش گردشگری باید نگاه برنامه ای داشته باشد تا بتواند در رقابت با دیگر مناطق اکو و کشورهای حوزه راه ابریشم سهم خود را از اقتصاد توریسم دریافت نماید. ‎

وی ادامه داد: بر اساس مکانیزم بین المللی؛ انتخاب پایتخت گردشگری با عنوان شهرهای مرکزی در کشورها امری مرسوم و نهادینه شده است تا بتوان بصورت فراگیر تمام شهرها و مناطق روستایی استان ها را به سوی توسعه پایدار و همسوی ‌صنعت گردشگری هدایت کرد و خوشبختانه استان مازندران بعنوان کلانشهر منسجم سهم بسزایی در توسعه صنعت گردشگری آینده کشور خواهد داشت که پایه‌های آنرا  با همین رویداد جهانی از هفته های آتی پی ریزی خواهیم کرد .

استاندار مازندران در ادامه این بحث از ظرفیت های گردشگری فرهنگی - تاریخی و اکو توریسم بعنوان مزیت ویژه قابل رقابت با مناطق گردشگری کشورهای جهان اشاره کرد و یادآور شد: مازندران در بخش گردشگری باید نگاه برنامه ای داشته باشد تا بتواند در رقابت با دیگر مناطق اکو و کشورهای حوزه راه ابریشم سهم خود را از اقتصاد توریسم دریافت نماید و این سهم تنها در حوزه اقتصاد معنا پیدا نمی کند بلکه سهم فرهنگی و اجتماعی از ویژگی های بارز صنعت گردشگری در جهان امروزی است.

حسن‌زادگان به بسیج استان برای تحقق اهداف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی صنعت گردشگری بعنوان یکی از محورهای مهم و کلیدی پیشرفت مازندران اشاره کرد و بیان داشت: تمام دستگاه های مرتبط با همکاری دبیرخانه رویداد ۲۰۲۲ استان، می بایست پیوست گردشگری دستگاه خود را آماده کنند تا بتوان با برنامه مشخص، تمام استان را بر اساس معدل فرصت ها و ظرفیت ها به سوی توسعه پایدار گردشگری سوق داد.

او بر استفاده از گردشگری نسل سوم یا گردشگری خلاق تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: آموزش جامعه محلی و به روز شدن فعالان این عرصه و توسعه بخش خصوصی می تواند ما را در رقابت با دیگر مقاصد گردشگری پویاتر نماید.

استاندار مازندران  با اشاره به ضرورت هماهنگی بیشتر و استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران در بخش گردشگری، بیان داشت: سرمایه گذاران علاقمند به سرمایه گذاری و دارای اهلیت به هیچ عنوان نباید سرگردان و معطل بروکراسی های غیر ضرور شوند و باید همه زمینه ها برای نقش آفرینی موثر سرمایه گذاران و بهره گیری از تجارب آنان در راستای توسعه و اعتلای مازندران فراهم شود.

حسین زادگان، پیمودن مسیر این مجوز جهانی را بسیار دشوار و ارزشمند توصیف کرد و اظهار داشت: از سال ۹۷ که نامه ی این طرح را ارسال کردیم تا تصویب آن در روز جمعه ۱۲مهر ۹۸، هماهنگی و نشست های مختلفی در تهران و ساری برگزار شد تا بتوان بر اساس فرمت های بین‌المللی طرح توجیهی و مکانیزم های لازم برای انتخاب پایتخت گردشگری کشورهای اکو در مازندران را تهیه نمود.

/۱۸۹۹/۷۳۳۵

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha