۲۲۷ طرح وزارت نیرو تا پایان امسال بهره‌برداری می‌شود

گچساران - ایرنا- وزیر نیرو گفت: ۲۲۷ طرح بزرگ وزارت نیرو در بخش‌های آب، برق و فاضلاب تا پایان سال جاری در سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا ، رضا اردکانیان روز شنبه در آئین بهره برداری از پست ۲۳۰ کیلو ولت برق ساران گچساران اظهار داشت: نیروگاه‌های حرارتی، شبکه آبیاری و زهکشی، تصفیه خانه های فاضلاب و مجتمع‌های آب روستایی از جمله طرح‌هایی است که تا پایان سال جاری در کشور افتتاح خواهد شد.

وزیر نیرو در ادامه کاهش چشمگیر میزان مصرف برق در تابستان امسال را از دستاوردهای مهم وزارت نیرو ذکر کرد و تاکید کرد که نهادینه کردن مصرف بهینه انرژی در بخش های آب و برق کشور از سیاست های وزارت نیرو در سال جاری است.

وی تصریح کرد : همان گونه که در جنگ تحمیلی با تدبیر توانسیم بیشترین برکات را عاید کشور کنیم و دستاوردهای وسیع علمی کشور مدیون دوران سخت هشت سال دفاع مقدس است تردید نداریم که خروج از اتکای به اقتصاد نفتی دستاورد تحریم های اقتصادی خواهد بود.

وزیر نیرو در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: وزارت نیرو ۷۰ طرح در بخش های آب و برق و فاضلاب با هشت هزار و ۳۲۴ میلیارد تومان اعتبار در استان کهگیلویه و بویراحمد در دست اجرا دارد.

وی عنوان کرد: میانگین پیشرفت های فیزیکی طرح های وزارت نیرو در این استان بیش از ۳۵ درصد است.

اردکانیان افزود: امروز ۴۷ طرح در کهگیلویه و بویراحمد در بخش های مختلف از جمله تامین برق ،تصفیه خانه فاضلاب و آبرسانی روستایی با ۱۶۶ میلیارد تومان اعتبار افتتاح و ۱۲ طرح با ۱۲۶ میلیارد تومان اعتبار در این استان کلنگ زنی شد.

وی از تلاش های مدیران میانی و شهرستانی وزارت نیرو  برای تکمیل و اجرای به موقع این طرح ها قدردانی کرد.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی هم در این آئین با اشاره به اینکه سد در دست اجرای چم شیر گچساران ظرفیت ذخیره سازی سالیانه ۱.۵ میلیارد متر مکعب آب را دارد از مسئولان خواست برای تکمیل این طرح بزرگ همه تلاش خود را بکار گیرند.

غلامرضا تاجگردون به مطالبات عقب افتاده کارکنان سد چم شیر اشاره و تاکید کرد که برای این موضوع باید چاره اندیشی شود.

وی با یادآوری در مرحله پایانی بودن کار ساخت کارخانه پتروشیمی و آبرسانی به زمین های خان احمد در باشت بیان کرد: اجرای طرح های حوزه برق برای تامین نیروی برق صنعتی در شهرستان های گچساران و باشت ضروری است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین گفت: استان در زمینه طرح های آب،برق و فاضلاب به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل شده است .

حسین کلانتری با بیان اینکه دشمن به دنبال ناامید کردن مردم از نظام جمهوری اسلامی ایران است ،تاکید کرد: با بهره برداری از طرح های این حوزه ،توسعه کهگیلویه و بویراحمد شتاب می گیرد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان نیز در این آئین گفت: طرح پست ۲۳۰ کیلو ولت برق ساران گچساران با ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات شرکت برق منطقه ای خوزستان احداث شد.
محمود دشت بزرگ ادامه داد: از این میزان اعتبار ، ۶۳۰میلیارد ریال برای خرید تجهیزات و ۷۰میلیارد ریال برای اجرای طرح هزینه شده است.

وی اظهار کرد: با بهره برداری از این پست درصد بارگیری از تجهیزات برق شهرستان کاهش یافته و برق مورد نیاز برای توسعه زیرساخت های صنعتی و دیگر مصارف فراهم می شود.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی این طرح در سال ۹۶در زمینی به مساحت ۲.۲ هکتار آغاز شد.

دشت بزرگ بیان کرد: هم اکنون ۲۵ طرح حوزه برق کهگیلویه و بویراحمد با سرمایه گذاری یکهزار و ۳۳۰ میلیارد تومان در دست اجراست و براساس برنامه ریزی انجام شده این طرح ها تا سال ۱۴۰۳ بهره برداری می شود.

شهرستان گچساران یکی از شهرهای هشت گانه کهگیلویه و بویراحمد است.

۸۱۴۳/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =