۱۳ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 2205
کد خبر: 83503728
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت هنرستان‌ها راهکار مناسبی برای توسعه هنر است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: راه‌اندازی و فعالیت هنرستان‌های هنرهای زیبا راهکار مناسبی برای توسعه هنر در کشور است تا نمونه‌های هنری موفق جامعه به عنوان الگو معرفی شوند.

علی اکبر صفی‌پور روز شنبه در آیین راه‌اندازی هنرستان هنرهای زیبا در بیرجند افزود: ۴۲ هنرستان هنرهای زیبا در کشور فعال است که حدود ۶ هزار هنرجو در این آموزشگاه‌ها در رشته‌های مختلف هنری از جمله سینما، نمایش، تئاتر، گرافیک و نقاشی در سطح عالی و با حضور اساتید تراز اول تحصیل می‌کنند.

وی عنوان کرد: امکان تحصیل این هنرجویان در سطح عالی و در دانشگاه‌ها فراهم است و راه‌اندازی این هنرستان‌ها راهکار مناسبی برای توسعه هنر در نقاط مختلف کشور است.

صفی‌پور بیان کرد: امکان توسعه این نوع هنرستان‌ها در سطح کشور وجود دارد و به زودی براساس تفاهم نامه‌ای با وزارت آموزش و پرورش برخی مشکلات این مدارس رفع و امکان توسعه آنها نیز فراهم خواهد شد.

وی گفت: برای افزایش کیفیت آموزش این هنرستان‌ها از بهترین اساتید مستقر در هر شهر استفاده می‌کنیم.

مدیرکل آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رسالت مهم آموزش فرزندان این مرز و بوم بر عهده آموزش و پرورش است، اضافه کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ماموریت و وظیفه‌ای تحت عنوان نمونه‌سازی در فرهنگ و هنر دارد و قرار است این وزارتخانه در حوزه فعالیت خود الگوها و نمونه‌هایی به جامعه معرفی کند.

صفی‌پور ادامه داد: این وزارتخانه تلاش می‌کند با راه‌اندازی هنرستان هنرهای زیبا با همکاری آموزش و پرورش این رسالت خود را مبنی بر آموزش هنرمندان ممتاز انجام دهد.

وی آموزشگاه‌های آزاد هنر در سطح شهرها و هنرستان‌های هنرهای زیبا را ابزار توسعه هنر در سطح کشور دانست و افزود: ما هم از محل بودجه عمرانی وزارتخانه کمک خواهیم کرد تا مشکلات هنرستان بیرجند به حداقل برسد.

صفی‌پور افزود: ۴۲ هنرستان هنرهای زیبا داریم که در کنکور امسال از مجموع ۱۰ نفر برتر در رشته‌های هنر، ۶ نفر از این هنرستان‌ها بوده‌اند.

هنرستان هنرهای زیبا در بیرجند امروز با حضور مدیرکل آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان جنوبی راه‌اندازی شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی روز شنبه در آیین افتتاح این هنرستان گفت: هنرستان هنرهای زیبا نخستین بار از مهر امسال در سه رشته سینما، نمایش و نقاشی ۲۲ هنرآموز پذیرفت.

ناصر نبی‌زاده بیان کرد: هدف اصلی از راه‌اندازی این هنرستان ارتقای سطح علمی هنرمندان با فراهم ساختن امکان ادامه تحصیل و ورود به بازار کار هنرجویان و اشتغال آنان است.

۷۵۵۶ * ۶۰۵۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =