۲.۷ میلیارد تومان اعتبار برای دفاتر تسهیلگری کرمان پیش‌بینی شده است

کرمان - ایرنا - به گفته مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان، امسال بالغ بر ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار برای دفاتر تسهیلگری این استان پیش بینی شده است که در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، زهرا موسی پور روز شنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان، تدوین سند توسعه مشارکت محله را از وظایف دفاتر تسهیلگری برشمرد و افزود: این دفاتر باید نیازهای منظقه را تعیین کنند و طبق سند توسعه مشارکت محله نشان دهند طی سه سال آینده چه میزان از نیازهای این محلات حل شده و تا چه میزان به بهبود وضعیت زندگی مردم در این محلات کمک شده است.

وی خاطرنشان کرد: دفاتر تسهیلگری در سال ۹۷ در ۱۰ استان کشور ایجاد شد و این دفاتر در حال حاضر در ۲۲ استان کشور در حال فعالیت هستند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان با اشاره به اینکه در سال گذشته به ۱۰۰ درصد اهداف دفاتر برای تمام شماری مناطق و شناسایی ظرفیت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی محقق شده است، تصریح کرد: یکی از مهمترین کارهای دفاتر تسهیلگری، توانمندسازی افراد در محلات است و این دفاتر کمک می کنند افراد، دارایی ها و ظرفیت های خود را شناخته و به توسعه منطقه خود کمک کنند.

موسی پور با بیان اینکه در دفاتر تسهیلگری کرمان تاکنون ۴۰۰ شغل ایجاد شده است که مستندات آنها نیز وجود دارد، گفت: نیاز است که در حوزه مشاغل خرد و خانگی کمک شود تا افرادی که توانمندی دارند، مشغول به کار شوند زیرا این اقدام به کاهش نابرابری ها در مناطق کمک می کند.

۳۰۲۹/۷۴۴۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =