۲ پروژه آبرسانی شهری و روستای با حضور وزیر نیرو در چرام و کهگیلویه  افتتاح شد

یاسوج - ایرنا - با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو ،مجتمع آبرسانی دهدشت شرقی و تصفیه خانه آب شرب شهری سرفاریاب در شهرستان‌های کهگیلویه و چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان روز شنبه درآیین افتتاح این طرح‌ها اظهار داشت: پروژه آبرسانی حومه شرقی دهدشت،  آب آشامیدنی ۴۰ روستای دو شهرستان چرام و کهگیلویه با جمعیت افزون بر ۱۵ هزار و ۷۲۰ نفر را تامین می کند.

وی طول خطوط انتقال آب شرب در این طرح را ۱۸ کیلومتر ذکر کرد که بیش از ۶۶ میلیارد ریال اعتبار برای احداث آن هزینه شده است.

اردکانیان این طرح را یکی از پروژه‌های مناسب دولت در حوزه آبرسانی در جنوب غرب کشور دانست و گفت: بهره برداری از طرح‌های آبرسانی از اولویت های دولت است.

وی تصفیه خانه شهر سرفاریاب چرام را از دیگر خدمات ماندگار دولت در شهرهای کوچک دانست و گفت: ۸۸ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح هزینه شد.

اردکانیان تصریح کرد: این تصفیه خانه با ظرفیت ۷۲۰ متر مکعب ،جمعیت پنج هزارو ۲۰۰ نفری شهر سرفاریاب در شهرستان چرام را پوشش می دهد و به مشکل افت فشار اب در این منطقه پایان می دهد.

اردکانیان صبح امروز شنبه علاوه بر افتتاح این دو طرح در حوزه تامین آب روستایی و شهری ،پست و خط برق ۱۳۲ کیلوولت دژکوه سوق کهگیلویه را کلنگ زنی کرد .

وی همچنین فاز نخست پست ۱۳۳ کیلو ولت برق چرام را افتتاح و کلنگ فاز ۲ و خط دائم برق این شهرستان را به زمین زد.

وزیر نیرو امروز شنبه به منظور افتتاح و کلنگ زنی چندین طرح در حوزه های آب و برق و بازدید و بررسی وضعیت این صنعت به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده است.

اردکانیان صبح امروز از طریق فرودگاه اهواز و ورود به شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی با استقبال حسین کلانتری استاندار کهگیلویه وبویراحمد و بازدید از طرح ۱۳۲ کیلو ولتی شهرستان بهمئی سفر یک روز خود را به این استان آغاز کرد.

وی پس از افتتاح و کلنگ زنی و همچنین بررسی وضعیت صنعت آب و برق در شهرها و مناطق گرمسیری این استان عصر امروز نیز از طریق بالگرد و پس از بازدید هوایی از چندین طرح و سدهای در دست اجرای این استان وارد یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد خواهد شد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد، استاندار و مجمع نمایندگان و همچنین نشست تخصصی با مدیران حوزه آب و برق استان پایان بخش سفر یک روزه اردکانیان به این استان است.

وزیر نیرو بر اساس برنامه ریزی قبلی قرار بود که چهارم مهرماه به کهگیلویه و بویراحمد سفر کند که به دلیل شرایط نامساعد جوی این سفر لغو شد.

۷۵۳۱/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =