۱۳ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۵
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 83503367
۰ نفر

برچسب‌ها

حمله سایبری به کاربران مایکروسافت

تهران – ایرنا – برخی رسانه های خارجی از حمله سایبری طی یکماه گذشته به حساب های کاربری شرکت مایکروسافت خبر داده اند که گفته می شود تارنمای ستاد انتخاباتی ترامپ و برخی روزنامه نگاران دارای حساب های کاربری در این شرکت هستند.

این حملات سایبری که توسط "بلاگ پست"  (Blog Post) شرکت مایکروسافت رصد شده، نشان می دهد که تارنمای رسمی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا یکی از اهداف این حملات سایبری بوده که  از سرویس پست الکترونیکی مایکروسافت استفاده می کند.

بنابراین گزارش طی یک دوره یکماه  بین ماه اوت تا سپتامبر ؛  گروهی که مایکروسافت آنها را گروه "فسفور" (Phosphorous)  نامید، بیش از دو هزار و ۷۰۰ تلاش برای شناسایی حساب ایمیل (پست الکترونیک) افراد مشخصی کرده اند که مشترک مایکروسافت بوده اند.

"بلاگ پست" مایکروسافت دقیقا مشخص نساخت که کدام تارنمای از ستاد انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا که هم اکنون ۱۹ نامزد از حزب دموکرات و سه جمهوریخواه در آن شرکت دارند، موردحمله سایبری قرار گرفته است .

"کریس کربز" (Chris Krebs)  مدیر بخش امنیت انتخابات از وزارت امنیت داخلی آمریکا موسوم به "سیسا" (CISA)؛ گفت که از  گزارش مایکروسافت درباره این حملات سایبری آگاه بوده است.

نفوذ و حملات سایبری هکرها در انتخابات آمریکا یکی از معضلات و نگرانی ها کشور به شمار می رود بخصوص از زمانی که   سازمان های اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیدند که روس ها عملیات  حملات سایبری و تبلیغاتی به جهت از هم گسیختن روند دموکراتیک در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی به عمل آوردند . موضوعی که مسکو هرگونه مداخله ای در آن را رد کرد.

رویترز در گزارش خود به نقل از منبعی ناشناس بدون ارایه هرگونه سند و مدرکی مدعی شد که هکرهای یادشده ؛ با دولت ایران مرتبط بوده اند.

اروپام **۱۳۰۲**

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =