اهتمام دولت به جلب مشارکت‌های مردمی در فضای کسب‌وکار

رشت - ایرنا - مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت: دولت با توجه به سیاست‌های حمایت ابلاغی؛ تمام تلاش خود را معطوف به جلب مشارکت‌های مردمی و ورود بخش خصوصی به فضای کسب‌وکار و اشتغالزایی کرده است.

به گزارش ایرنا یونس رنجکش صبح شنبه در کمیته فنی بررسی طرح های سرمایه گذاری استان اظهار داشت : در این کمیته ها باید تلاش شود تا بر اساس قوانین و دستور العمل های دستگاه های اجرایی و ضوابط تعریف شده طرح های پیشنهادی با حضور متقاضیان بررسی و راهکارها و راهنمایی های لازم ارائه شود.

وی ادامه داد: کاهش ریسک و حفظ امنیت سرمایه گذاری ، جلوگیری از اتلاف وقت ، جلوگیری از مداخلات سلیقه ای، اجرای قانون  و جلب رضایتمندی از مهمترین دستآوردهایی است که می توان با بررسی طرح های پیشنهادی و ارائه راهکارهای قانونی در روند سرمایه گذاری ها در این کار گروها به آنها دست یافت .

به گفته  مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان ، تجربه نشست های کارشناسی ثابت کرده که در چنین فضاهایی مدیران و کارشناسان در صورت مشخص بودن چگونگی اجرای  طرح ها و اهداف آن بهتر می تواند راهنمایی های لازم را داشته باشند.

رنجکش با اشاره به اهتمام دولت به جلب مشارکت های مردمی و ورود بخش خصوصی به فضای کسب و کار اظهار داشت : در استان گیلان نیز با محوریت استاندار گیلان و تاییدات انجام گرفته، تلاش می شود تا با کمترین مشکل در روند اجرای طرح های سرمایه گذاری شتاب بخشی صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بهره مندی از نگاه کارشناسی و همگرایی بین دستگاه های اجرایی در هدایت صحیح سرمایه گذاری ها موجب کاهش ریسک های سرمایه گذاری می شود.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان در خاتمه گفت: در آخرین کارگروه های فنی که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد مباحث مربوط به اصلاح طرح تفصیلی  اجرای اولین شهر گردشگری گیلان ، بهره مندی از آخرین نتایج علمی طر ح توسعه زراعت چوب و استفاده از ظرفیت های مراکز تحقیقاتی ،  طرح پیشنهادی اولین شهرک صنعتی با محوریت گردشگری و صنایع تبدیلی وابسته کشاورزی و طرح پیشنهادی مجتمع بوم گردی در شهرهای استان گیلان مورد بررسی قرار گرفت.

رنجکش پیشتر در ستاد سرمایه­ گذاری صومعه­ سرا از فعال شدن کارگروه­‌های فنی بررسی فرصت‌­های سرمایه­ گذاری در شهرستان­‌ها خبر داده بود. اینجا را بخوانید

مولایی پور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان نیز اوایل مهرماه جاری در لاهیجان گفت که تاکنون ۲۲ طرح اقتصادی سرمایه گذاری خارجی به ارزش اقتصادی ۴۲۸ میلیون دلار در استان بطور رسمی ثبت شده است. بیشتر خوانید

۷۲۹۶/۲۰۰۷/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =