۱۲ مهر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۴۶
کد خبرنگار: 2202
کد خبر: 83502885
۰ نفر

برچسب‌ها

فدراسیون به دنبال جذب کشتی‌گیران قوی است

بیرجند - ایرنا - رئیس سازمان لیگ فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به اینکه کمتر از ۱۰ ماه دیگر تا المپیک ۲۰۲۰ فرصت داریم توجه فدراسیون به جذب و تقویت کشتی‌گیران قوی برای شرکت در مسابقات المپیک است.

عبدالمهدی نصیرزاده جمعه شب در حاشیه مسابقات کشتی قهرمانی کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون پنج سهمیه از ۱۲ سهمیه کشتی در مسابقات جهانی قزاقستان کسب شده که هفت سهمیه دیگر را باید کسب کنیم.

وی ادامه داد: در مسابقات کشتی قهرمانی کشور به میزبانی خراسان جنوبی کادر فنی تشکیل شده از پیشکسوتان مطرح کشتی حضور دارند تا افرادی از همین مسابقات به اردوی تیم ملی دعوت شوند و در صورت توان سهمیه المپیک را کسب کنند.

نصیرزاده اظهار داشت: یکی از مسیرهای توسعه ورزش در هر منطقه‌ای برگزاری این گونه مسابقات است که پس از ۶ سال از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور به صورت منطقه‌ای خراسان جنوبی میزبان مسابقاتی با این کیفیت بود.

او تصریح کرد: این دوره از مسابقات هم از لحاظ کمی که تا حدودی تمام استان‌ها حضور داشتند و هم از لحاظ کیفی در سطح قابل قبولی برگزار شد که امیدواریم موجب پیشرفت و تقویت ورزش کشتی در خراسان جنوبی شود.

رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی کشور، گرامیداشت شهید ابراهیم هادی از صبح پنجشنبه هفته جاری آغاز شد و امشب با معرفی نفرات و تیم‌های برتر پایان یافت.

۲۹۸ کشتی‌گیر در قالب ۳۴ تیم از ۳۱ استان کشور در این دوره از مسابقات حضور داشتند.

۳۲۱۵* ۶۰۵۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط