۱۲ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۱
کد خبرنگار: 2836
کد خبر: 83502691
۰ نفر

برچسب‌ها

بیمارستایی صحرایی خاوران به ۱۷۰۰ نفر خدمات‌ رسانی کرد

شیراز - ایرنا- فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهری بقیةالله(عج) شهرستان جهرم گفت: اردوی سلامت به صورت بیمارستان یک‌روزه صحرایی در شهر خاوران به همت گروه جهادی شهید نامجو حوزه مقاومت شهری بقیةالله(عج) برپا شد و بیش از ۱۷۰۰ نفر معاینه و درمان شدند.

سرهنگ محمد علی‌پناه روز جمعه در حاشیه برپایی این بیمارستان صحرایی اظهار داشت : چهارمین بیمارستان صحرایی گروه جهادی شهید نامجو این حوزه مقاومت امروز ۱۲ مهرماه به مدت یک روز در شهر خاوران شهرستان جهرم برپا شد. در این بیمارستان صحرایی ۲۴ فوق تخصص و متخصص، شش پزشک عمومی و ۵۰ نفر کادر درمانی ارائه خدمت کردند.

وی بیان کرد: این اردوی جهادی به منظور ارائه خدمت به افراد کم‌برخوردار در شهر خاوران و روستاهای همجوار آن در قالب سه ایستگاه عمومی، تخصصی و بهداشت برگزار ‌شد. در این بیمارستان خدماتی از قبیل آموزش، پایش سلامت، مشاوره و ارجاع به پزشک‌های عمومی ارائه ‌شد.

علی پناه ادامه داد: در ایستگاه تخصصی نیز خدماتی در زمینه‌های چشم پزشکی، بیماری‌های داخلی، دندان پزشکی، ارتوپدی، بیماری‌های عفونی، قلب و عروق، اطفال، زنان، گوش، حلق و بینی، مغز و اعصاب، طب اورژانس، کلیه و مجاری ادراری، مامایی، طب سنتی و توانبخشی و غدد به بیماران ارائه شد.در ایستگاه بهداشت این بیمارستان صحرایی امکاناتی از جمله آزمایشگاه، اکو، نوار قلب، تزریقات و داروخانه برقرار ‌شد.

شهر خاوران در ۱۱۵ کیلومتری و شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد.

۹۹۱۰ /۶۱۱۳

اخبار مرتبط