برنامه صلح‌‎آمیز هسته‎ای کشور باید ادامه یابد

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‎جمعه خرم‌آباد گفت: برنامه صلح‌آمیز هسته ای کشور باید ادامه یابد تا حرکت جمهوری اسلامی در مسیر پیشرفت تداوم داشته باشد.

به گزارش ایرنا آیت‌الله سید احمد میرعمادی در خطبه های نماز جمعه خرم‌آباد در مصلی الغدیر این شهرستان با اشاره به سخنان مهم رهبری در جمع فرماندهان نظامی اظهار داشت: رهبری اعلام فرمودند که سیاست فشار حداکثری آمریکا شکست خورده، ملت ایران در برابر نظام سلطه تسلیم نشد و این سیاست آمریکا ناکارآمد بوده است.

وی افزود: دولت آمریکا در مقابل ملت ایران شکست خورده و احساس ذلت و خواری می کند و رییس جمهور این کشور نیز شکست را پذیرفت و درخواست مذاکره و عکس یادگاری با سران جمهوری اسلامی کرد.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به سفر رییس جمهوری به نیویورک و سخنرانی وی در مجمع سازمان ملل ادامه داد: متن سخنرانی دکتر روحانی دارای نقاط قوت و این سفر نیز فرصتی برای بازگو کردن دیدگاه جمهوری اسلامی بوده و مذاکره با آمریکا را نفی کرده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در این سفر اتفاقات ناخوشایندی رخ داد تصریح کرد:‌ تاخیر در صدور ویزا برای رییس جمهور، محدود ساختن تیم ایرانی، بیانیه صادر کردن سه کشور و پس از آن دیدار با رییس جمهور و عدم اجازه ملاقات از یک عضو ایرانی در بیمارستان از موارد نامطلوب این سفر بود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی باید تدابیری اتخاذ نماید تا این اقدامات از این پس صورت نگیرد و سفرهای آتی در شان  جمهوری اسلامی ایران باشد.

وی با اشاره به عملیات گسترده انصارالله یمن علیه آل سعود گفت: این عملیات ها با فاصله کوتاه از حمله به آرامکو انجام شده و توانسته موازنه قدرت و معادله جنگ را در منطقه تغییر دهد.

آیت الله میرعمادی بیان کرد: یمن، ائتلاف سعودی را به شکست واداشته و به دنیا ثابت می کند که نیروی ایمان در اوج تحریم، فقر و بمباران ایستادگی کرده و دشمن تا دندان مسلح را شکست می دهد.

وی همچنین با اشاره به هفته نیروی انتظامی گفت: این نهاد در راستای تامین نظم و امنیت تاکنون ۱۳هزار شهید و ۲۲هزار جانباز تقدیم انقلاب کرده و با حضور در عرصه های گوناگون  و با اعتماد عمومی و پشتوانه مردم، خدمت می‌کند.

۳۲۱۰/۶۰۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها