کشف جرائم فضای مجازی در کردستان ۱۳۰ درصد افزایش یافت

سنندج - ایرنا - فرمانده انتظامی کردستان گفت: کشف کلاهبرداری و دستگیری افراد مجرم در حوزه فضای مجازی این استان در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳۰ درصد بیشتر شده است.

سردار علی آزادی در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه سنندج به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: ۶۰ درصد کشفیات جرمهای فضای مجازی مالی و ۴۰ درصد بقیه اخلاقی است بنابراین مردم بابد مراقب کلاهبرداران در این حوزه باشند و فریب ترفندهای آنها را نخورند.
وی کشفیات مربوط به مواد مخدر در ۶ ماهه اول امسال را ۷۲۴ کیلوگرم اعلام کرد و یادآور شد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۵۴ درصد افزایش را نشان می دهد.
فرمانده انتطامی کردستان اضافه کرد: دستگیری افراد خرده فروش مواد مخدر نیز در همین مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۲ درصد بیشتر بود و کشفیات کالاهای قاچاق نیز در استان از لحاظ ریالی ۲۲ درصد افزایش داشته است.
سردار آزادی از کاهش ۲۳ درصدی جانباختگان تصادفات در نیمه اول امسال خبر داد و افزود: امسال در مقایسه با نیمه اول سال گذشته کشته های تصادفات راندگی ۵۴ نفر کاهش یافت که نشان از ارتقای فرهنگ ترافیک و رع ایت مقررات از سوی مردم دارد.
وی تعداد تماس ها با پلیس ۱۱۰ استان را در نیمه نخست امسال ۲۵۰ هزار نفر معادل یک هفتم جمعیت استان اعلام کرد و گفت: ۵۰ درصد این تماس ها فوریتهای پلیسی و ۵۰ درصد بقیه نیز مربوط به راهنمایی و مشاوره بود که نسبت به مدت مشابه پارسال ۸۱ درصد افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی کردستان امنیت موجود در کشور و استان را نتیجه وحدت و تعامل بین مردم، نیروهای نظامی و مسئولان دانست و تاکید کرد: اگر می خواهیم امنیت پایدار داشته باشیم وحدت و همدلی اقشار مختلف مردم، مسئولان و نیروهای مسلح ضروری است.
سردار آزادی با بیان اینکه دشمن سعی دارد در کشورمان ناامنی ایجاد کند، افزود: مردم با همکاری نیروهای مسلح ثابت قدم ایستاده اند و اجازه ایجاد ناامنی را به مزدودان داخلی و جنایتکاران خارجی نخواهند داد.
۱۱ تا ۱۷ مهرماه در تقویم کشورمان به هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده و شعار امسال این هفته «پلیس هوشمند، امین مردم»  است.
نیروی انتظامی ۱۴۳ شهید در کردستان تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
۷۳۵۵/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =