دشمن به دنبال جلوگیری از آیین اربعین است

همدان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: امروز بسیاری از دشمنان از برپایی همایش میلیونی اربعین حسینی هراس دارند و با فتنه افکنی می‌خواهد مردم در این راهپیمایی عظیم شرکت نکنند.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی روز جمعه در خطبه های آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه شهر همدان افزود: سعودی ها تلاش دارند با بر هم زدن وضعیت عراق دست پیشی بگیرند و پیروزی یمنی‌ها را کم جلوه نشان دهند.

وی اظهار داشت: ۸۰ درصد هشتگ‌های فضای مجازی در مورد اتفاقات اخیر عراق توسط سعودی ها ایجاد شده است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی ادامه داد: عده بسیار اندکی در کشور ما و عراق با فتنه‌انگیزیِ دشمنان، شُبهاتی را در خصوص اتفاقات اخیر کشور عراق ایجاد می کنند.

وی اضافه کرد: مدیریت و اداره کردن ۲۵ میلیون جمعیت موجب ترس و وحشت دشمن شده است.

امام جمعه همدان تاکید کرد: مراسم اربعین، امروز یک حرکت مذهبی نیست بلکه تقویت جایگاه سیاست ورزی مبتنی بر سیاست کربلا و هم‌راستای تفکرات امام حسین(ع) است.

وی بیان کرد: امیدواریم استان ما نیز به عنوان یکی از استان های معین مهمان نوازی خوبی از زائران اربعین حسینی داشته باشد.

حجت الاسلام شعبانی موثقی افزود: در یمن معادله جنگ در حال تغییر است و با حضور انصارالله، سعودی ها دچار نگرانی شده اند.

وی با اشاره به اینکه یمنی‌ها سه تیپ کامل سعودی ها را به اسارت گرفتند، اظهار داشت: برخی از سران آمریکایی، ایران را در عملیات نخست دخیل می دانستند اما عملیات دوم نشان داد خود یمنی‌ها در برابر سعودی‌ها قهرمانانه ایستاده اند.

نماینده ولی فقیه در همدان تاکید کرد: امروز یمنی ها دست برتر را در منطقه دارند.

وی با تبریک فرارسیدن هفته نیروی انتظامی افزود: نیروی انتطامی در برابر برخی از مسائلی همچون حجاب نباید برخوردهای خشونت آمیز داشته‌باشد بلکه برخوردها باید دلسوزانه، با تفکر و توجه صورت گیرد.

حجت الاسلام شعبانی موثقی با اشاره به اینکه تعامل مردم و نیروی انتطامی واجب است، ادامه داد: در موضوع حجاب بیشتر این مسائل مشکل اخلاقی است و ربطی به سیاست ندارد؛ اگر کسی حجاب مناسبی ندارد دلیل نمی شود که ضد نظام و انقلاب اسلامی باشد.

وی با اشاره به هفته آتش‌نشانی و خدمات ایمنی گفت: خدمات آتش نشانان جای تقدیر دارد و بسیار ارزشمند است.

امام جمعه همدان اظهار داشت: دوشنبه سالگرد شهادت سردار حسین همدانی است و رهبر معظم انقلاب اسلامی توجه ویژه‌ای به این شهید دارند که امیدواریم مردم به خوبی در مراسم سالگرد شهادت این شهید شرکت کنند.

وی ادامه داد: دشمنان اهل بیت (ع) هدف داشتند اسم علی (ع) را از تاریخ حذف کنند.

نماینده ولی فقیه در همدان تاکید کرد: امروز دشمن می‌خواهد با فتنه افکنی کاری کند مردم در راهپیمایی اربعین شرکت نکند.

وی با اشاره به شهادت حضرت رقیه (س) افزود: دشمنان اهل بیت(ع) برای اینکه توهین به کاروان اهل بیت (ع) بیشتر شود آن‌ها را از محله یهودی ها عبور دادند زیرا یهودی‌ها از حضرت علی (ع) بیشتر کینه داشتند.

آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه در ۲۷ نقطه همدان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =