والیبال ایران با بازیکنان ذخیره به نخستین پیروزی در جام جهانی رسید

تهران- ایرنا- تیم ملی ایران درحالی که از بازیکنان ذخیره خود بهره می‌برد، نخستین پیروزی خود را در جام جهانی والیبال جشن گرفت.

تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۵:۳۰ امروز (جمعه) در سومین بازی خود در جام جهانی به مصاف کانادا رفت و با نتیجه سه بر یک به پیروزی رسید. ست اول این بازی با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به سود کانادا رقم خورد اما ایران در سه ست بعدی با امتیازات ۲۵ بر ۲۳، ۲۷ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۱۹ با پیروزی ایران به پایان رسید.

ایگور کولاکوویچ در این بازی تیم خود را با بازیکنان ذخیره به میدان فرستاد. جواد کریمی، پوریا یلی، فرهاد قائمی، امیرحسین اسفندیار، علی‌اصغر مجرد، مسعود غلامی و محمدرضا موذن بازیکنان ترکیب آغازکننده ایران در این بازی بودند.

ایران که در دو بازی قبلی خود مقابل روسیه و مصر شکست خورده بود، این بار ترکیب خود را به طور کامل تغییر داد تا روند ناکامی‌ها متوقف شود. شاگردان کولاکوویچ از ساعت ۱۱:۳۰ فردا در چهارمین بازی خود به مصاف کانادا می‌روند.

ست اول (ایران ۱۸ - کانادا ۲۵)

بازیکنان جوان ایران انگیزه زیادی برای کسب نخسین پیروزی ایران در جام جهانی داشتند ولی کانادا در سرویس عملکرد بسیار خوبی داشت و دریافت ایران را با مشکل جدی مواجه کرده بود. این تیم در حمله و دفاع هم بسیار موفق بود، ضمن اینکه توپ‌گیری‌های خوب بازیکنان این تیم باعث شد از توپ‌های برگشتی هم به بهترین شکل استفاده کنند.

ست دوم (ایران ۲۵ - کانادا ۲۳)

شاگردان جوان کولاکوویچ، در این ست با جنگندگی بالا بازی کردند و این بار به پیروزی رسیدند. ایران در این ست بهتر سرویس زد و در حمله هم عملکرد خوبی داشت. کریمی پاسور ایران به خوبی از مناطق مختلف زمین برای حمله بهره می‌برد و تلاش می‌کرد دفاع حریف را جا بگذارد. در اواخر این ست، قائمی دچار مصدومیت شد و از بازی بیرون رفت تا پوریا فیاضی به جای او وارد میدان شود.

ست سوم (ایران ۲۷ - کانادا ۲۵)

از ابتدای ست سوم، میلاد عبادی‌پور به جای فیاضی در ترکیب ایران قرار گرفت. در اوایل ست شاگردان کولاکوویچ عملکرد خوبی داشتند و در امتیاز ۱۱ بر ۸ هم پیش افتادند اما دفاع روی تور کانادا نقطه قوت پررنگ این تیم بود و روند بازی را تغییر داد. کانادا خیلی زود امتیازات عقب‌افتاده را جبران کرد و دومین وقت استراحت فنی هم در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ به سود این تیم اعلام شد. کانادا در حمله هم، همچنان کم‌اشتباه بود. اما این پایان کار نبود. جوانان باانگیزه ایران آنقدر به حریف فشار آوردند تا اشتباهات بازیکنان کانادا بالا رفت. دو اشتباه فردی از سوی حریف باعث شد ایران در امتیاز ۲۱ بر ۲۰ دوباره پیش بیفتد. با درخشش غلامی در زدن اسپک، ایران توانست در اواخر ست برتری خود را حفظ کند و در نهایت هم به یک پیروزی سخت اما شیرین در این ست رسید. به این ترتیب برای نخستین بار در طول مسابقات، ایران به دو ست برده در یک بازی رسید.

ست چهارم (ایران ۲۵ - کانادا ۱۹)

اوج درخشش تیم ایران در ست چهارم بود. شاگردان جوان کولاکوویچ در سرویس و حمله عملکرد خوبی داشتند و حریف را دچار مشکل کرده بودند. اشتباهات بازیکنان کانادا هم بیشتر شد و به ایران کمک کرد که امتیازات زیادی به حساب خود واریز کند. در نهایت هم با اسپک عبادی‌پور پیروزی ایران در این بازی را رسمی کرد.

نتایج و برنامه مسابقات تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۹ والیبال

سه‌شنبه ۹ مهر ساعت ۸:۳۰، ایران ۱ - روسیه ۳

چهارشنبه ۱۰ مهر ساعت ۵:۳۰، ایران ۱ - مصر ۳

جمعه ۱۲ مهر ساعت ۵:۳۰، ایران ۳ - کانادا ۱

شنبه ۱۳ مهر ساعت ۱۱:۳۰، ایران - استرالیا

یکشنبه ۱۴ مهر ساعت ۸:۳۰، ایران - برزیل

چهارشنبه ۱۷ مهر ساعت ۱۲:۳۰، ایران - آمریکا

پنجشنبه ۱۸ مهر ساعت ۸:۳۰، ایران - تونس

جمعه ۱۹ مهر ساعت ۵:۳۰، ایران - آرژانتین

یکشنبه ۲۱ مهر ساعت ۱۳:۵۰، ایران - ژاپن

دوشنبه ۲۲ مهر ساعت ۹:۳۰، ایران - ایتالیا

سه‌شنبه ۲۳ مهر ساعت ۷، ایران - لهستان

چهاردهمین دوره جام جهانی والیبال از ۹ تا ۲۳ مهر در سه شهر فوکوکا، ناگانو و هیروشیما ژاپن برگزار می‌شود. ۱۲ تیم حاضر در این مسابقات به صورت دوره‌ای به مصاف هم می‌روند.

میزبانی جام جهانی والیبال به غیر از دو دوره اول که در لهستان و آلمان شرقی برگزار شد، به صورت دائمی به عهده ژاپن قرار دارد. روسیه با ۶ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات محسوب می‌شود.

ایران تا کنون سه بار در جام جهانی والیبال شرکت کرده است. تیم ملی والیبال ایران در سال ۱۹۹۱ یازدهم، در جام جهانی ۲۰۱۱ نهم و در سال ۲۰۱۵ هشتم شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha