سرلشکر جعفری: شهدا مایه رونق حیات معنوی در جامعه هستند

تهران-ایرنا- فرمانده قرارگاه فرهنگی - اجتماعی بقیه الله اعظم در مراسم چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج حسین همدانی گفت: خون شهیدان تضمین کننده حیات معنوی در جامعه ما می باشد و شهدا مایه رونق حیات معنوی جامعه هستند.

 مراسم تکریم سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج حسین همدانی پنجشنبه شب با حضور مسئولان لشکری و کشوری ، روحانیون ، اساتید حوزه و دانشگاه ، خانواده شهدا و ایثارگران در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.
 سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله اعظم در این مراسم اظهار کرد: شهید همدانی از شهدایی بود که بسیار تاثیرگذار در زمان دوران دفاع مقدس در  جنگ تحمیلی و هم در دفاع از حرم اهل بیت در سوریه بود .
 وی با بیان اینکه زندگی شهدایی مانند همدانی امروز سرلوحه جوانان و مدافعان کشور است ، افزود : طرح های دفاعی و رزمی این شهید بزرگوار در دفاع مردم سوریه بسیار حیاتی بود.
سرلشکر جعفری با طرح سوالی مبنی بر اینکه پیامد خون شهدا چیست و چرا امروز زبونی و افت قدرت پوشالی آمریکا در جهان را می بینیم تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره به ۴ عظمت دارند. 
وی ادامه داد: عظمت انقلاب اسلامی و ماندگاری انقلاب . عظمت راه طی شده انقلاب و کارکردهای انقلاب . عظمت چشم اندازی که باید به آن برسیم . نقش نیروهای جوان متعهد برای رسیدن به چشم انداز .
فرمانده سابق سپاه در تبیین منویات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: شهدا پیشتاز همه عرصه ها در انقلاب ما بودند. اکثر نیروهای موثر در جبهه نیروهای جوان بودند . شهید همدانی نیز  در جبهه ۳۰ ساله بود که بین ۳ فرمانده سن بالاتر از فرماندهان دیگر همچون شهید شوشتری قرار داشت .
 فرمانده قرارگاه فرهنگی - اجتماعی بقیه الله در سخنانش پرسید :چرا انقلاب با وجود این همه مخالفت دشمنان  در ۴۰ سال موفق بوده و این درحالی بود که ایران در زمان دفاع مقدس تنها بود. 
وی افزود : در زمان دفاع و پس از جنگ تحمیلی ایران در زمینه های زیادی در محدودیت بود و دشمن ما را تحریم کرده بود اما می بینیم  روز به روز انقلاب اسلامی  بالنده تر می شود و انقلاب دارد مسیر خود را طی می کند.
جعفری تاکید کرد : پاسخی که از بیانات رهبری برداشت می شود و همچنین  علت این مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان را می توان در  توسعه حیات معنوی در جامعه خودمان ببینیم.

فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله اعظم گفت: حیات معنوی یعنی ایستادگی و مقاومت ،هدف دار بودن و هدف را گم نکردن و حرکت بسوی آرمانهای انقلاب .
 سرلشکر جعفری اظهار کرد :حس نو دوستی ، ایثار و از خودگذشتگی در یک‌جامعه این چنینی ، رشد و  توسعه پیدا می کند و در کنار آن  مردم نقش آفرینی می کنند.
 فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله افزود : مردم در جهاد فرهنگی  و توسعه کشور نقش آفرینی کردند امروز هم باز هم مردم باید نقش آفرینی داشته باشند. انتظاری که شهیدان از ما دارند نقش آفرینی موثر هر فرد در جامعه است و ادامه دهنده راه شهدا این تاثیر را در جامعه برای رسیدن به اهداف و آرمانهای انقلاب خواهد داشت . 
سردار جعفری تاکید کرد: شمایی که در مجلس بزرگداشت شهید همدانی حضور پیدا کردید همه در کنار مردم ایران  به دنبال راه شهیدان هستید.

* رونمایی از مجموعه کتابهای زندگی  شهید همدانی
آیین رونمایی از مجموعه آثار برجسته تولید شده با محوریت زندگی شهید سرلشکر حاج حسین همدانی با حضور خانواده شهید همدانی پدر شهید احمدی روشن سردار محمد کوثری جانشین قرارگاه ثارالله ، سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله ص و تنی چند از فرماندهان نیروهای مسلح برگزار شد.
کتاب هایی همچون ساعت ۱۶ به وقت حلب، ابو وهب  ،خداحافظ سالار، پیغام ‌ماهی ها و ... در این مجموعه رونمایی شد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =