مصرف مواد مخدر در آذربایجان‌شرقی کمتر از میانگین کشور است

تبریز- ایرنا - مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: شیوع مصرف مواد مخدر در کشور ۴.۵ درصد است و این رقم در استان ۳.۱ درصد است.

بدر شکوهی روز  پنجشنبه در کارگروه اجتماعی شهرستان سراب بابیان اینکه اعتیاد در سرلیست آسیب های اجتماعی در کشور است، گفت: این استان از لحاظ شیوع مواد مخدر رتبه ۲۸ کشور را دارد.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز ماده ۱۶ تبریزبه همت مسئولان و خیرین، گفت: در این مرکز بیش از ۵۰۰ معتاد متجاهر، نگهداری و بعد از مراحل درمان و حرفه آموزی وارد بازار کار می شوند.  

وی با اشاره به افزایش طلاق در آذربایجان شرقی گفت: ازدواج های زود هنگام، استفاده ناصحیح از شبکه های مجازی و اینترنت و عدم شناخت کافی زوجین از مهمترین علل افزایش این پدیده اجتماعی است.  

شکوهی با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی خانواده های حاشیه نشین در سراب گفت: بیش از ۱۰ هزار نفر در سکونتگاههای غیر رسمی در این شهرستان زندگی می کنند که با حمایت سازمانهای مردم نهاد خدمات حمایتی و آموزشی به این افراد ارائه می شود.  

وی با اشاره به توانمندی های مناسب شهرستان سراب در ایجاد دفاتر تسهیل گر بر ضرورت استفاده از ظرفیت بسیج و روحانیت در کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

ثقفی  فرماندار سراب نیز گفت: در ۶ ماهه اول سالجاری در این شهرستان، میزان ثبت وقایع ازدواج نسبت به سال گذشته  ۱۵ درصد کاهش و آمار طلاق ۱۲درصد افزایش دارد.  

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجانشرقی امروز از مرکز نگهداری سالمندان سردها در سراب بازدید کرد و از نزدیک با مشکلات آنها آشنا شد.

۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =