۱۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۷
کد خبرنگار: 2100
کد خبر: 83502206
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین گذر هنر شیراز در محله سنگ‌سیاه آماده بهره‌برداری است

شیراز- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام کرد: گذر فرهنگ و هنر شماره یک با رایزنی‌های صورت گرفته با شهرداری شیراز در محله سنگ سیاه آماده بهره‌برداری است.

صابر سهرابی پنج‌شنبه ۱۱مهرماه در جلسه هم‌اندیشی با هنرمندان خاطرنشان کرد:  گذر دوم فرهنگ و هنر نیز در منطقه زندیه شیراز در حال ساخت است که تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید و طی فرایند قانونی به فعالان و اهالی فرهنگ و هنر واگذار می‌شود.

سهرابی افزود: پارک فرهنگ و هنر نیز با همکاری جهاد دانشگاهی با هدف رونق‌بخشی به کسب و کارهای فرهنگی و هنری و در راستای حمایت از اقتصاد هنر شکل خواهد گرفت.

وی با تاکید بر ضرورت ارتقای کیفی فعالیت‌های فرهنگی و هنری، عنوان کرد: به همین منظور و درراستای حمایت از هنرمندان و فرهنگوران و واگذاری امور به آن‌ها، درخواست های تخصصی و کارشناسی متقاضیان ابتدا توسط انجمن های مربوطه بررسی می‌شود و سپس برای ادامه فرایند به کارشناسان این اداره ارجاع می‌شود.

سهرابی اظهار داشت: انتظارات از استان فارس و به ویژه شیراز بسیار است؛ از آن رو که هنرمندان در تمام رشته‌های فرهنگی و هنری استان فارس و شیراز حرفی برای گفتن دارند و شخصیت‌های برجسته بسیاری در سراسر ایران مشغول فعالیت هستند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس همچنین به برگزاری جشنواره استانی نمایش فجر اشاره کرد و ابراز داشت: جلسات متعددی برای بررسی و آسیب ‌شناسی این جشنواره صورت گرفته است و امیدواریم با رفع مشکلات و موانع در سال جاری بتوانیم شاهد رشد کیفی و کمی هنر نمایش فارس باشیم.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی حس امید، شور و نشاط و انگیزه حرکت‌های خلاقانه هنرمندان را در پی خواهد داشت و راهکارها برای برطرف شدن مشکلات، بهبود، رشد و پیشرفت فرهنگی و هنری در استان اجرایی می‌شود.

خارج شدن از فضای بسته فرهنگی و هنری و رفتن به سمت اجتماعی شدن فرهنگ و هنر از  اهداف مهم ایجاد گذرهای فرهنگی است.گذرهای فرهنگی ، علاوه بر جلوه معماری اصیل و زیبای منطقه محلی برای اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری است.

۹۸۸۵/ ۶۱۱۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها