۱۰ هزار نفر از جامعه ایثارگران خراسان رضوی فاقد شغل هستند

مشهد- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: تعداد افراد فاقد شغل زیر پوشش این بنیاد در استان حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفر است که همه این افراد با ذکر مشخصات شناسایی شده اند.

حجت‌الاسلام حسین معصومی روز پنجشنبه در نشستی با معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با موضوع معین اقتصادی ایثارگران افزود: پس از امضای تفاهم نامه معین اقتصادی ایثارگران با مسئولیت سازمان اقتصادی کوثر (وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران) موضوعات و مسائل جنبه عملیاتی به خود گرفت و در همین راستا دو شهرستان به صورت آزمایشی توسط سازمان اقتصادی کوثر انتخاب شدند تا فعالیت های این مجموعه در آنها انجام شود.

وی ادامه داد: در شهرستان ها شورای هماهنگی ایثارگران با محور پیگیری اشتغال ایثارگران ایجاد شده است و فرمانداران شهرستان ها نیز به تحقق این هدف اهتمام ویژه ای دارند.

معصومی افزود: سازمان اقتصادی کوثر به عنوان معین اقتصادی به طور مشخص به مبحث توانمندسازی ایثارگران و خانواده شهدا ورود پیدا کرده است و امید است حرکتی که آغاز شده به انجام خدمات اجتماعی شایسته ای برای جامعه ایثارگران بینجامد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: در راستای پیاده سازی مدل مثلث توسعه اقتصادی - فرهنگی در خراسان رضوی، سه هزار و ۵۰۰ طرح مطالعاتی به منظور ایجاد کسب و کارهای روستایی در این استان شناسایی شده و از این میان دو هزار طرح نیز آماده است تا در اختیار معین های اقتصادی قرار گیرد.

علی رسولیان افزود: معین های اقتصادی به عنوان مجاهدان عرصه توسعه، داوطلبانه پا به این عرصه گذاشته اند و ما را در مسیر تحقق مثلث توسعه اقتصادی- فرهنگی استان همراهی می کنند و خوشبختانه پیاده سازی این الگو با هم افزایی و همکاری اضلاع مثلث اقتصادی آغاز شده و امید است در چارچوب این الگو، مناطق محروم استان به توسعه مطلوبی دست پیدا کنند.

وی ادامه داد: استانداری خراسان رضوی نیز در جهت همکاری و تعامل با معین های اقتصادی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و بخشداران و فرمانداران نیز در این فرایند یاری‌رسان معین های اقتصادی خواهند بود و جلساتی را بر حسب نیاز معین های اقتصادی برگزار خواهند کرد.

رسولیان گفت: سازمان اقتصادی کوثر در حوزه کشاورزی و طیور ظرفیت های گسترده ای در استان دارد و این سازمان در حوزه تامین نهاده ها و خرید طیور توانمندی های بسیاری دارد و به طور قطع این مولفه می تواند اتفاقات بسیاری را در مسیر تحقق برنامه های توسعه ای رقم بزند.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر نیز در این نشست گفت: پیرو تفاهم نامه ای که سازمان اقتصادی کوثر با استاندار خراسان رضوی به امضا رساند این مجموعه به عنوان معین اقتصاد مقاومتی استان با رسالت توانمندسازی، مشاوره، هدایت مهارتی و کارآفرینی جامعه ایثارگر در جهت حرکت به سمت اشتغال پایدار مشخص شد.

جواد وکیلی افزود: در گام نخست مقرر شده است تا تمرکز بر ایثارگران و خانواده شهدای مقیم روستاها باشد و در همین راستا چند روستا در بخش سرولایت نیشابور و فریمان به عنوان روستاهای آزمایشی مشخص شده اند و بررسی هایی در این راستا انجام گرفت تا نقاط ضعف و قوت مشخص شود.

وی ادامه داد: با هم افزایی به وجود آمده در بین دستگاه ها امید است تا طرح های آزمایشی به جمع بندی برسد و در صورت موفقیت آمیز بودن در بقیه شهرستان های استان با همان اولویت توانمندسازین جامعه ایثارگران تداوم یابد.

او اضافه کرد: در حال حاضر بنیاد شهید و امور ایثارگران ۵۰ روستا را به عنوان روستای آزمایشی در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی - فرهنگی انتخاب کرده و برآورد اولیه ما برای طرح آزمایشی، توانمندسازی ۱۰۰ نفر از ایثارگران و فرزندان شهدا در بخش سرولایت نیشابور است.

۷۴۸۹/۱۹۲۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha