مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس علوم دینی اهل‌سنت خراسان برگزار شد

مشهد-ایرنا- مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس علوم دینی اهل‌سنت در خراسان همزمان با "همایش شاخصه‌های جهاد علمی در گام دوم انقلاب" در مشهد برگزار شد.

دبیر شورای کشوری برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت روز پنجشنبه در این مراسم گفت: بیانیه گام دوم انقلاب مبتنی بر معنویت‌گرایی و بار سنگین آن بر عهده حوزه‌های علمیه  است.

حجت الاسلام کاظم لطفیان بیانیه گام دوم انقلاب را فرامذهبی توصیف و بیان کرد: رسالت حوزه‌های علمیه در این مسیر هدایت و صیانت از آرمانها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و تبیین آنها است.
وی افزود: در طول ۴۰ سال اخیر اسلامگرایی در دنیا گسترش یافته که یک نمونه آن افزایش جمعیت مسلمانان اسپانیا به دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است. همه اینها به واسطه انقلاب اسلامی بوده و در این میان حوزه‌های علمیه موتور پیشرو  جامعه به سمت معنویت و اخلاق هستند.

دبیر شورای کشوری برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت تحجر و سکولاریسم را بلای جان جامعه توصیف و بیان کرد: می‌بایست حوزه‌های علمیه جامعه را از این بلایا دور کرده و به سمت شاخصهای مدنظر رسول الله سوق دهند.

وی افزود: امروز دشمنان با ساخت مساجد همجنسگرایان و امامت زنان سربرهنه با نمازگزاران مختلط با اسلام راستین مقابله می‌کنند. در چنین شرایطی با طرح هجمه‌ها و شبهات مختلف نسبت به اسلام، مسئولیت سنگینی بر دوش حوزه‌های علمیه قرار دارد.

امام‌جمعه اهل‌سنت تربت‌جام نیز در مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس علوم دینی اهل‌سنت خراسان، رفتار و عملکرد علمای دین را عاملی بسیار موثر در جذب جوانان به امور دینی توصیف و بیان کرد: با تزکیه نفس باید بیش از پیش نسبت به این موضوع توجه کنیم. اگر معرفت، تقوا و بردباری داشته باشیم سخت‌ترین دلها هم جذب دین می‌شوند.

مولوی شرف‌الدین جامی‌الاحمدی افزود: می‌بایست دشمن‌شناس باشیم و با دشمن با سختی و با دوستان با مهربانی رفتار کنیم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت خراسان روز پنجشنبه در حاشیه این مراسم طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا شمار طلاب شاغل به تحصیل در ۴۰ مدرسه علمیه فعال اهل‌سنت در سطح استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی را دو هزار نفر اعلام و بیان کرد: همایش امروز با حضور مدیران و استادان با هدف هم‌اندیشی، تبادل نظر پیرامون امور آموزشی این مدارس و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب برپا شده است.  

حجت الاسلام اکبر فرجام به برنامه برپایی نشست آموزشی ویژه طلاب اهل‌سنت خراسان در سال تحصیلی جدید نیز اشاره و بیان کرد: همایش طلاب تازه‌وارد هم با هدف آشنایی با راه و رسم طلبگی و آنچه در تحول مدارس لازم است برگزار می شود.

۷۵۰۷/۱۸۵۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =